در این دانستنی به زمان و فرآیند از بین بردن زنگ زدگی استیل با اسپری زنگ بر نیولیش و مایع زنگ بر نیولیش می پردازیم. به دلیل وجود زنگ زدگی های سخت و ضخیم که طی سالیان روی انواع استیل و قطعات ساخته شده از استیل، قطعات استیل و استیل صنعتی ایجاد می شود، این قطعات کارایی و عملکرد مناسبی از خود نشان نمی دهند و زیبایی ظاهری خود را از دست می دهند.

به خصوص اگر زیبایی این نوع استیل ها در معرض دید قرار دارد مانند استیل آسانسور، استیل سینک، استیل آشپزخانه ها، استیل صنعتی و… و باید بتوان این قطعات استیل را بدون آسیب وارد کردن به فلز و آلیاژ های مختلف به کار رفته در آن دوباره نوسازی و به چرخه مصرف وارد کرد.

لذا ضروری است برای از بین بردن زنگ زدگی استیل و انواع قطعات ساخته شده از استیل حتما از بین بردن زنگ زدگی به شیوه علمی و تخصصی انجام گردد و از خوردگی آلیاژ و فلز جلوگیری به عمل آورد و از یک زنگ بر و محلول از بین بردن زنگ زدگی ایمن برای این کار کمک گرفت و از بین بردن زنگ زدگی استیل به روش غوطه وری برای قطعات فلزی که دارای حفره ها و خلل و فرج هستند امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

 

از بین بردن زنگ زدگی زیاد استیل با مایع زنگ بر ویژه غوطه وری نیولیش را به دو روش می توان انجام داد:

روش اول
در دمای محیط: برای از بین بردن زنگ زدگی استیل ابتدا قطعه زنگ زده را درون یک ظرف پلاستیکی و یا غیر فلزی قرار داده و مایع زنگ بر نیولیش را روی قطعه مورد نظر بریزید تا زمانی که مایع سطح قطعه را بپوشاند.

زمان از بین بردن زنگ زدگی استیل غوطه ور شده با توجه به ضخامت و سختی زنگ از 2 ساعت تا حداکثر 24 ساعت متفاوت می باشد که زمان 2 ساعت از بین بردن زنگ زدگی  در بعضی ابزار ها و قطعات ساخته شده از استیل می تواند کمتر باشد. ضمن اینکه برای سرعت دهی به فرآیند از بین بردن زنگ زدگی می توانید چندین بار سطح قطعه و فلز را با یک فرچه، برس پلاستیکی و یا یک مسواک تمیز نمایید.

در ضمن از مایع از بین برنده زنگ زدگی نیولیش چندین بار می توانید استفاده نمایید تا جایی که مایع خاصیت زنگ زدایی خود را از دست بدهد و نیز بعد هر بار استفاده از مایع آن را در ظرف سربسته نگهداری نمایید تا آب مایع تبخیر نگردد. اگر مایع تبخیر شد می توانید به آن آب اضافه کنید.

روش دوم
با گرم کردن: در این روش ابتدا یک ظرف استیل و یا ظرفی که تحمل دمایی بالایی دارد و می توان آن را گرم کرد انتخاب کرده و استیل و یا فلز زنگ زده را درون آن قرار دهید و مایع زنگ بر نیولیش ویژه غوطه وری را درون ظرف بریزید تا مایع سطح استیل را دربرگیرد سپس دمای مایع را به حدود 70 درجه سلسیوس برسانید.

نکته: زمان در فرآیند گرما دهی نسبت به روش اول بسیار کوتاه تر خواهد بود که با توجه به میزان زنگ قطعه استیل و یا فلز از چند دقیقه تا 3 ساعت می تواند متفاوت باشد.

در این روش نیز می توان از مایع از بین برنده زنگ زدگی نیولیش چندین بار استفاده کرد و اگر مقدار مایع از بین برنده زنگ زدگی نیولیش بعد از چندین بار استفاده تبخیر و کم شد می توان به مقداری که نسبت به حجم اولیه تبخیر شده است به آن آب مقطر یا آب تصفیه شده اضافه نمایید و در صورت دسترس نبودن ، آب با املاح کم و یا آب جوشیده اضافه نمایید.

در رابطه با ظرفی که استفاده می کنید برای از بین بردن زنگ زدگی با مایع زنگ بر نیولیش باید گفت که بهتر است اندازه ظرفی را در نظر بگیرید که اندازه ی آن نزدیک به اندازه ی قطعه ی شما باشد تا در مصرف مایع زنگ بر نیولیش صرفه جویی کنید.

البته این موضوع باز بستگی به کاربر دارد گاهی بعضی از کاربران قطعات مختلف استیل و فلز، با اندازه های گوناگون را زنگ زدایی می کنند. بعضی از کاربران در کارگاه ها و کارخانه ها حوض، حوضچه، مخزن، وان، مخصوص دارند و در آنها فرآیند از بین بردن زنگ زدگی را انجام می دهند.

 

اسپری از بین بردن زنگ زدگی استیل نیولیش:

با استفاده از اسپری از بین بردن زنگ زدگی استیل نیولیش می توانید زنگ زدگی های سطحی انواع استیل را از بین ببرید. برای از بین بردن زنگ زدگی استیل بدون آنکه استیل سیاه و آسیب نبیند راه های زیادی وجود ندارد.

خیلی از افراد برای از بین بردن زنگ زدگی استیل از اسید، جرم گیر ها و جوهر نمک استفاده می کنند که این اسید ها باعث آسیب جدی به استیل و خوردگی آن می شود و سطح استیل را سیاه می کند.

اسپری از بین برنده زنگ زدگی استیل نیولیش بدون اسید و جوهر نمک فقط زنگ زدگی های سطح استیل را تمیز می کند و.

اسپری از بین بردن زنگ زدگی نیولیش بدون اسید ، پایه آب، بدون بو، غیر چرب و غیر آتشگیر است و برای استفاده داخل منازل، اماکن اداری و تجاری، آشپزخانه های صنعتی، رستوران ها و… قابل استفاده می باشد.

استیل یکی از فلزاتی می باشد که روز به روز با گذشت زمان استفاده از این فلز با ارزش هر روز بیشتر می شود.

با توجه به اینکه این فلز با ارزش با توجه به قرار گرفتن در محیط و در تماس با رطوبت و هوا دچار زنگ زدگی می شود لزوم استفاده از محلول از بین برنده زنگ زدگی بدون اسید ایجاد می شود.

با توجه به اینکه اسید ها باعث سیاهی و کدر شدن استیل می شوند استفاده از اسپری از بین برنده زنگ زدگی فلز استیل که بدون اسید و خورندگی باشد لازم می باشد.

به علت اینکه امروزه در ساخت انواع وسایل آشپزخانه مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال، مایکروفر، هود، گاز، سینک ظرفشویی و… از فلز استیل استفاده می شود لزوم استفاده از محلول زنگ شوی قوی و بدون اسید و بدون آسیب به استیل به شدت احساس می شود.

از بین بردن زنگ دگی انواع ظروف استیل و پاک کردن زنگ فلز با اسپری زنگ بر نیولیش ممکن خواهد بود و باید روی استیل زنگ زده اسپری و با استفاده از یک برس نرم سطح را زنگ زدایی کرد و در آخر سطح را آبکشی کرد.

از بین بردن زنگ زدگی استیل
درباره ی زنگ بر نیولیش

در مورد زنگ بر نیولیش

 فرمولاسیون و ترکیبات اسپری زنگ بر نیولیش با مایع مخصوص غوطه وری نیولیش متفاوت هستند به همین علت نباید اسپری زنگ بر را برای موارد غوطه وری استفاده نمود. در مورد زنگ بر نیولیش باید گفت که این زنگ بر ها در دو مدل اسپری زنگ بر و مایع زنگ بر ساخته و فرموله شده اند. اسپری...
زنگ زدایی دم باریک با زنگ بر نیولیش

زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. امروزه در بسیاری از منازل و مکانیکی ها ابزارهای قدیمی و دست دوم وجود دارد که در اثر گذشت زمان و قرار داشتن در شرایط نامناسب ، زنگ زده و زیبایی و کارایی خود را از دست...
زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری

زنگ بر آهن زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری با نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ بر آهن  زنگ بری آچار و ابزار آلات و از بین بردن زنگ فلز به روش غوطه وری با مایع زنگ بر نیولیش توضیح می دهیم. با توجه به وجود آچار، ابزارآلات، مته، قیچی، انبردست، آچار فرانسه، آچار زنگ زده و یا وسایلی که پایه آنها از آهن ساخته شده و یا ترکیبی...
زنگبری و نوسازی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره ی از بین بردن زنگ زدگی زنجیر، چرخ دنده، میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. زنجیر های صنعتی، زنجیر موتور سیکلت، زنجیر دوچرخه و چرخ دنده ها یکی از مهم ترین قطعات در صنایع مختلف از جمله کشاورزی،...
زنگ بر تیغه علم علامت محرم نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن...
تمیز کننده رسوب زنگ زدگی و محلول شستشوی رادیاتور ماشین

تمیز کننده رسوب زنگ زدگی و محلول شستشوی رادیاتور ماشین نیولیش

شستشوی رادیاتور ماشین، تمیز کردن رسوب و شستشوی زنگ آهن رادیاتور، رفع زنگ زدگی رادیاتور ماشین، زنگ زدایی رادیاتور ماشین، رسوب زدایی رادیاتور خودرو و رفع زنگ زدگی رادیاتور بخاری ماشین، مایع جرم گیر رادیاتور، از نگرانی های دارندگان خودرو های سبک و سنگین می باشد که در...