مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی وسایلی مانند لولا، قفل کتابی، زنجیر،علامت، تیغه محرم، علم، چدن، فلز، آهن، استیل، سینک ظرفشویی، چدن گاز، استیل آسانسور، شیرآلات، رادیاتور وشوفاژ، سنگ گرانیت، آچار، آچار فرانسه، لولای کابینت، دستگیره، چارچوب درب، وسایل برنجی و مسی، عتیقه، وسایل قدیمی، ظروف ورشو، تفنگ، قمه، شمشیر، زره، کلاه خود، مس، برنج، سماور، بدنه خودرو، پلاک ماشین، سپر استیل، رینگ ماشین، آبچکان استیل، ظروف استیل خانگی، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال، اگزوز موتورسیکلت، انجین موتورسیکلت و دوچرخه با اسپری زنگ بر نیولیش، با توجه به میزان زنگ زدگی، سختی  و نوع زنگ متفاوت می باشد.

مدت ها طول کشیده تا زنگ روی قطعه خودرویی، موتورسیکلت و یا هر وسیله فلزی که دچار زنگ زدگی شده است ایجاد شود و نباید انتظار داشت که زنگی که چندین سال از تشکیل آن گذشته و لایه های ضخیم زنگ زدگی فلز تشکیل شده است را به سرعت پاک و تمیز نمود و از بین بردن زنگ زدگی قطعه و یا وسیله مورد نظر زمان بر خواهد بود .

نکته اینجاست که برای از بین بردن زنگ زدگی در بار اول، باید وقت و حوصله کافی به خرج دهید تا زنگ های چندین ساله زدوده شوند ولی بعد از اولین زنگ زدایی می توانید برای آنکه زنگ ها ضخیم و سخت نشوند به فواصل معین هر چند ماه یک بار فرآیند از بین بردن زنگ زدگی را تکرار نمایید و اگر قطعه و یا فلز شما قابلیت استفاده از ضد زنگ ،چرب و یا رنگ کردن را دارد حتما این عمل را انجام دهید زیرا باعث خواهد شد سطح در معرض رطوبت و اکسیژن قرار نگیرد و از زنگ زدگی مجدد جلوگیری نماید و یا حداقل زمان زنگ زدگی به تعویق بیفتد.

از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش می تواند از چند دقیقه تا 2 ساعت طول بکشد که دلیل متغیر بودن این زمان بخاطر سختی و ضخامت زنگ می باشد. شما می توانید برای شتابدهی در از بین بردن زنگ زدگی، در میان فرآیند از بین بردن زنگ زدگی، برس پلاستیکی نرم یا مسواک نرم بکشید. به طور کلی برای از بین بردن زنگ زدگی های سطحی و ضخامت کم، زمان کوتاه تر و برای از بین بردن زنگ زدگی های سخت و ضخیم، زمان طولانی تر می باشد.

اگر می خواهید از بین بردن زنگ زدگی خیلی سریع باشد، تنها راهکار دیگر در حال حاضر استفاده از اسید های قوی و خورنده مانند جوهر نمک، فروکلین، اسید سولفوریک، اسید نیتریک، اسید اگزالیک، فسفریک اسید و اسید های معدنی می باشد که در کنار خطرات ناشی از استفاده برای سلامتی انسان و دستگاه تنفسی ، به سطح  قطعه زنگ زده آسیب وارد می کند زیرا اسیدهای معدنی مانند هیدروکلریک اسید یا جوهرنمک موجب خوردگی فلز و از بین رفتن لایه های آبکاری می شود.

درست است که انواع اسید ها زنگ زدگی ها را تمیز می کنند ولی همزمان فلز و قطعه زنگ زده را نیز در خود حل می کند.

 

فروکلین جوهرنمک و اسید زنگ بر قوی برای از بین بردن زنگ زدگی آهن

اسیدشویی، زنگ شویی و یا از بین بردن زنگ زدگی با اسید هایی همچون فروکلین، جوهرنمک، اسید اگزالیک و اسید های معدنی، وقتی در تماس با فلزات مختلف موجود در خانه و کارگاه ها قرار می گیرند باعث می شوند سطح این فلزات به سرعت اکسید شده، خوردگی و زنگ زدگی از همان ناحیه شروع شود و رنگ فلز بعد از قرار گرفتن در مجاورت اسید و جوهر نمک سیاه و کدر می شود و همچنین سرعت زنگ زدن فلز بعد از از بین بردن زنگ زدگی با اسید، نسبت به حالت قبل از زنگ زدایی، نیز بیشتر خواهد شد.

تماس جوهرنمک یا هیدروکلریک اسید، فروکلین، سولفوریک اسید، نیتریک اسید با فلزاتی همچون آلومینیوم باعث تخریب و آسیب جدی به این نوع فلز می شود و ممکن است آلومینیوم را سوراخ کند و اگر قطعه پلاستیکی، پلیمری و لاستیکی هم به قطعه زنگ زده متصل باشد و جوهرنمک یا فروکلین با این قطعات تماس پیدا کنند باعث حل شدن و از دست دادن خواص فیزیکی و شیمیایی این قطعات پلیمری خواهند شد.

زنگ شور اسیدی، جوهر نمک، فروکلین و یا اسید زنگ بر قوی  در تماس با اکثر رنگ ها و پوشش های روی سطوح مختلف باعث می شود که فلز پایه آهن در قطعات و تجهیزات صنعتی دچار خوردگی و آسیب شوند و همزمان نیز باعث آسیب به پوشش اعمال شده روی قطعات آهنی مختلف می شود.

محلول از بین بردن زنگ زدگی نیولیش یا اسپری زنگ بر نیولیش فاقد اسید های معدنی و جوهرنمک می باشد و در واقع محصولات نیولیش حاوی سورفکتانت هایی می باشند که می توانند حداقل آسیب به انسان و انواع قطعات آهنی را به دنبال داشته باشند و برخلاف اسیدهای زنگ بر صنعتی یا اسید شویی صنعتی، مایع زنگ بر ویژه غوطه وری نیولیش می تواند بدون آسیب به لایه های آبکاری کروم، نیکل و منگنز، رنگ قطعات، پوشش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، به عنوان ماده حلال زنگ آهن و رسوب عمل نماید.

با توجه به میزان زنگ زدگی و ضخامت زنگ انواع قطعات مدت زمان فرآیند از بین بردن زنگ زدگی متفاوت می باشد. برای تمیز کردن و پاک کردن زنگ ظروف و وسایل چدنی با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش باید به مقدار کافی وقت بزارید. زیرا تشکیل لایه زنگ زدگی سخت و سفت می باشد و برای تمیز کردن زنگ باید از یک برس نرم و یا مسواک نرم استفاده کنید.

پاک کردن زنگ زدگی که مدت ها طول کشیده تا تشکیل شود نباید انتظار داشت با یک اسپری کردن از بین برود و باید برای قطعه زنگ زده و از بین بردن زنگ زدگی وقت کافی گذاشت.

اگر بخواهید زنگ زدگی به سرعت از سطح قطعه زنگ زده پاک شود باید از اسید جوهر نمک استفاده کنید ولی اسید دارای خورندگی و خطرناک می باشد و می تواند باعث آسیب های پوستی و تنفسی شود.

اسپری زنگ بر نیولیش به طور کامل بدون بو می باشد و کار کردن با این اسپری باعث ایجاد حساسیت برای پوست نخواهد شد به جز در مواردی که افراد دارای پوست های حساس می باشند.

در ضمن اسپری زنگ بر نیولیش با اسپری زنگ بر و روان کننده موجود در بازار به اسم wd-40  متفاوت می باشد زیرا اسپری زنگ بر نیولیش بر پایه آب بوده و فقط مخصوص از بین بردن زنگ زدگی می باشد که به طور کامل غیر چرب و غیر آتشگیر می باشد.

 

زنگ بر تیغه علم علامت محرم نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن...
زنگبری و نوسازی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره ی از بین بردن زنگ زدگی زنجیر، چرخ دنده، میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. زنجیر های صنعتی، زنجیر موتور سیکلت، زنجیر دوچرخه و چرخ دنده ها یکی از مهم ترین قطعات در صنایع مختلف از جمله کشاورزی،...
زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری

زنگ بر آهن زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری با نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ بر آهن  زنگ بری آچار و ابزار آلات و از بین بردن زنگ فلز به روش غوطه وری با مایع زنگ بر نیولیش توضیح می دهیم. با توجه به وجود آچار، ابزارآلات، مته، قیچی، انبردست، آچار فرانسه، آچار زنگ زده و یا وسایلی که پایه آنها از آهن ساخته شده و یا ترکیبی...
زنگ زدایی دم باریک با زنگ بر نیولیش

زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. امروزه در بسیاری از منازل و مکانیکی ها ابزارهای قدیمی و دست دوم وجود دارد که در اثر گذشت زمان و قرار داشتن در شرایط نامناسب ، زنگ زده و زیبایی و کارایی خود را از دست...
درباره ی زنگ بر نیولیش

در مورد زنگ بر نیولیش

 فرمولاسیون و ترکیبات اسپری زنگ بر نیولیش با مایع مخصوص غوطه وری نیولیش متفاوت هستند به همین علت نباید اسپری زنگ بر را برای موارد غوطه وری استفاده نمود. در مورد زنگ بر نیولیش باید گفت که این زنگ بر ها در دو مدل اسپری زنگ بر و مایع زنگ بر ساخته و فرموله شده اند. اسپری...
مایع زنگ بر نیولیش غوطه وری

از بین بردن زنگ زدگی استیل با مایع زنگ بر و اسپری زنگ بر نیولیش

در این دانستنی به زمان و فرآیند از بین بردن زنگ زدگی استیل با اسپری زنگ بر نیولیش و مایع زنگ بر نیولیش می پردازیم. به دلیل وجود زنگ زدگی های سخت و ضخیم که طی سالیان روی انواع استیل و قطعات ساخته شده از استیل، قطعات استیل و استیل صنعتی ایجاد می شود، این قطعات کارایی و...