آنچه می خوانید

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن آثار ساخته شده با دست در علم، علامت و وسایل محرم، که به عنوان نماد عاشورا امام حسین است، نگهداری از این اشیا و نماد ها، اهمیت پیدا می کند.

از دغدغه های جدی صاحبان علامت و علامت فروشی، دارندگان علامت دست دوم، ساخت علامت، علم محرم کوچک و بزرگ، علم امام حسین، از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر دانه ریز محرم و براق کردن تیغه است که شامل علم 3تیغه، 5 تیغه، 7 تیغه، 9 تیغه، 13 تیغه، 15 تیغه، 17 تیغه، 19 تیغه، 21 تیغه و… می باشد که هر کدام از این علم و علامت ها دارای وزن و ابعاد مختلفی می باشند.

با توجه به کاربرد انواع آلیاژهای مختلف از جمله طلا، نقره، مس، برنج و… طلاکوب، نقره کوب در ساخت علم، علامت و زنجیر عزاداری محرم، شمشیر، قمه و سپر بسیار مهم می شود که بتوان این آثار ارزشمند را نوسازی و زنگ زدایی کرد، بدون اینکه به این آثار و قطعات آسیبی وارد شود.

تیغه زنگ زده

ویدئو از بین بردن زنگ زدگی تیغه علم علامت محرم

فروکلین جوهرنمک و اسید زنگ بر قوی برای از بین بردن زنگ زدگی زنجیر وعلامت محرم

علامت های دست دوم و زنجیر عزاداری محرم با گذشت زمان و در اثر قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت دچار زنگ زدگی می شوند. برای از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم و تمیز کردن تیغه های علامت و علم، روش ها و مواد شیمیایی مختلفی نظیر استفاده از فروکلین، جوهرنمک یا هیدروکلریک اسید، اگزالیک اسید، اسید سیتریک یا جوهرلیمو، آبلیمو، سرکه، گازوئیل، نفت و … به صاحبان و بانیان هیئت های عزاداری پیشنهاد می شود.

هر کدام از این مواد و روش ها برای از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم و عزاداری، مزیت ها و معایب خود را دارند که از نظر شیمیایی با اکسید آهن واکنش می دهند تا زنگ زدگی را از مواد پایه جدا نمایند، منتها این اسیدها فلزات پایه را نیز در خود حل کرده و سطح فلز را به سرعت مستعد زنگ زدگی می کنند به خصوص که این اسیدها نیز لایه های آبکاری مانند کروم و نیکل را نیز در خود حل می کنند که در بسیاری از کارهای دست ساز طلاکوب، نقره کوب، سیاه قلم و… باعث آسیب جدی به این آثار ارزشمند می شود.

تیغه علامت قدیمی زنگ زده

اسپری از بین بردن زنگ زدگی

اسپری از بین بردن زنگ زدگی یا اسپری زنگ بر نیولیش به عنوان جایگزین آبلیمو، سرکه، نفت و گازوئیل، اسپری روان کننده WD-40 و… قادر خواهد بود که زنگ زدگی های سطحی علم، علامت و تیغه و دیگر اشیا ساخته شده از فولاد و آهن را به راحتی در خود حل کرده و آن ها را تمیز و زنگ زدایی می کند که باید حتما بعد از زنگ زدایی و از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم و عزاداری با اسپری زنگ بر نیولیش، سطح را بشویید و خشک نمایید، همچنین برای جلوگیری از زنگ زدگی مجدد علامت، سطح تیغه ها و اشیا فلزی متعلق به آن را با روغن های صنعتی چرب کنید.

اسپری زنگ بر نیولیش

نکته ای که در رابطه با اسپری زنگ بر نیولیش وجود دارد این است که زمانی که روی تیغه های علامت سیاهی و کثیفی تشکیل شده و ظاهر آهن و فولاد کدر شده است با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش و یک فرچه نرم به راحتی می توانید سیاهی های روی تیغه ها را تمیز و پاک نمایید.

محلول از بین بردن زنگ زدگی

محلول زنگ بر نیولیش با اسپری زنگ بر نیولیش در فرمولاسیون فرق دارد و مایع زنگ بر نیولیش ویژه غوطه وری برای از بین بردن زنگ زدگی های ضخیم و چند ساله کاربرد دارد که باید تیغه ها، پرنده ها و دیگر وسایل علامت را از روی شاسی علامت جدا کرده و در مایع زنگ بر نیولیش به مدت چند ساعت قرار دهید و هر چند ساعت یک بار، وسایل را برس نرم بکشید و سپس آبکشی و خشک کنید. ضمن اینکه در پایان فرآیند زنگ زدایی و از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم و عزاداری، چرب کردن تیغه ها و دیگر وسایل زنگ زدایی شده نباید فراموش شود.

اسپری زنگ بر نیولیش و مایع زنگ بر نیولیش که هر کدام فرمولاسیون متفاوتی دارند، بر خلاف اسید هیچ گونه خوردگی شیمیایی روی سطح فلز و استیل ایجاد نکرده و فقط اکسیداسیون و زنگ زدگی آهن را در خود حل می کند.

در ضمن برای از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم و عزاداری می بایست مایع زنگ بر را داخل یک ظرف پلاستیکی ریخته و زنجیر ها را درون مایع به مدت 24 ساعت قرار دهید و در طی این مدت چند بار برس نرم بکشید که این زمان با توجه به میزان ضخامت زنگ زدگی زنجیر می تواند کمتر باشد. نکته ی دیگر این که مایع زنگ بر نیولیش به آلیاژ های مس و برنج آسیبی وارد نمی کند و همچنین به رنگ قطعه صدمه نمی زند.

محلول از بین بردن زنگ زدگی
اسپری زنگ بر و پولیش فلزات نیولیش

براق کردن و جلا دادن تیغه علم با پولیش فلزات نیولیش

بعد از زنگ زدایی و از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم عزاداری می توان برای براق کردن و صیقلی کردن سطح تیغه علم از پولیش فلزات نیولیش استفاده کرد.

پولیش فلزات نیولیش با برداشتن بسیار کم از لایه فولادی و استیل، دارای این قابلیت است که سطح تیغه را به حالت براق و صیقلی برگرداند.

قبل از باز کردن درب پولیش فلزات نیولیش بطری حاوی مایع پولیش را به خوبی تکان دهید و سپس از مایع پولیش استفاده کنید.

با استفاده از یک پارچه نرم و مرطوب می توانید پولیش فلزات نیولیش را روی تیغه ها و دیگر اجزا علامت بمالید و در آخر حتما سطح تیغه ها را آبکشی و خشک نمایید تا اثر مایع پولیش نیولیش از سطح پاک شود و در پایان هم با روغن های صنعتی سطح آهن و تیغه ها را چرب کنید.

همچنین با استفاده از پولیش فلزات نیولیش می توانید انواع ظروف استیل، دیگ های آلومینیومی و مسی، ظروف مسی و برنجی، آلومینیومی، سماورهای برنجی و استیل و… را از خط وخش سطحی بزدایید و سطح وسایل فلزی محرم و عزاداری را براق و صیقلی نمایید. با توجه به این نکته که پولیش فلزات نیولیش چرب نبوده و به طور کامل بدون بو می باشد و به راحتی با آب قابل شستشو خواهد بود.

زنگ بر گوی علم علامت محرم

نکته ی خیلی مهم سیاه قلم علامت محرم

به دلیل این که سیاه قلم روی تیغه ها و وسایل فلزی علم و علامت به روش های مختلفی اجرا و انجام می شود و با توجه به اینکه اسپری زنگ بر نیولیش و مایع زنگ بر نیولیش بر پایه آب هستند یعنی در آب حل می شوند، اگر به هر دلیلی سیاه قلم در آب حل شود، در نتیجه هنگام زنگ زدایی نیز آثار سیاه قلم روی تیغه ها از بین خواهد رفت.

اگر سیاه قلم نسبت به از بین بردن زنگ زدگی علامت محرم برای صاحب علامت ارجعیت دارد باید حتما قبل از زنگ زدایی با محلول زنگ بر و اسپری زنگ بر نیولیش روی تیغه ها و علامت، تست پاک شدن سیاه قلم انجام شود و نیز احتیاط لازم را برای زنگ زدایی باید لحاظ نمود تا به سیاه قلم ها آسیبی وارد نشود.

سیاه قلم تیغه محرم

زنگ زدگی آهن

زنگ زدگی آهن پدیده‌ای است که در اثر هوای مرطوب پوشش قهوه‌ای مایل به قرمز روی سطح آهن ایجاد می کند. این پوشش قهوه‌ای مایل به قرمز را زنگ می گویند. به عبارت دیگر زنگ یک پوسته قرمز قهوه ای است که در اثر رطوبت بالا ایجاد میگردد. زنگ زدگی آهن و فولاد رایج ترین نوع زنگ زدگی فلزی است. اثر ترکیبی هوا و آب روی آهن باعث زنگ زدگی آن میشود. زنگ زدگی در هوای خشک یا در هوایی که کاملاً فاقد آب است اتفاق نمی‌افتد. زنگ زدگی عمدتاً از اکسید آهن هیدراته تشکیل شده است بنابراین فرمول شیمیایی زنگ عبارت است از:

4Fe + 3O2 +2xH2O → 2Fe2O3.xH2O

زنگ زدگی پرنده و حیوان علامت محرم

انواع زنگ زدگی علامت علم زنجیر محرم آهن

زنگ آهن قرمز

اکسید هیدراته آهن(در معرض اکسیژن/آب زیاد)
زنگ از اکسید های آهن (III) به دلیل قرار گرفتن در معرض اکسیژن و آب زیاد تشکیل و منجر به زنگ آهن قرمز میشود. زنگ قرمز نتیجه تماس زیاد با هوا و رطوبت است که بارها با یک آلاینده (نمک) ترکیب میگردد. این نوع زنگ به احتمال زیاد اتمسفری است (هوازی) زیرا معمولا هیچ نشانی از زنگ¬زدگی یا رگه روی قطعات/تجهیزات فلزی که در آن زنگ تشکیل شده است وجود ندارد.
همراه با رنگ قرمز معمولا پوسیدگی یکنواخت، اغلب از یک محیط پوساننده (فرسایشی) وجود دارد.
با استفاده از مایع زنگ بر نیولیش ویژه غوطه وری زنگ های قرمز را بزدایید.

زنگ آهن زرد

اکسید آهن هیدروکسید (رطوبت بالا)

زنگ ناشی از اکسید های آهن (III) که یک اکسید آهن بسیار محلول است منجر به رنگ زرد میشود. این زنگ در نواحی فرو رفته قطعات/تجهیزات فلزی که در آن زنگ ایجاد و پخش میشود قابل تشخیص است (زنگ حل شده/زنگ محلول).

زنگ زرد در نتیجه رطوبت بسیار زیاد ایجاد میشود. اغلب در مکان هایی یافت میگردد که به احتمال زیاد آب راکد/آب به صورت گودال وجود دارد.
با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش می توانید زنگ زرد را از روی سطوح با چند بار اسپری کردن و کشیدن همزمان مسواک و یا فرچه نرم از روی سطح تیغه و علامت بزدایید. همچنین اگر ضخامت زنگ زدگی زیاد می باشد بهتر است از مایع ویژه غوطه وری نیولیش استفاده کنید.

زنگ آهن قهوه ای

فریک اکسید (اکسیژن زیاد/رطوبت کم)
این زنگ از اکسید های آهن (III) با اکسیژن بالا و رطوبت کم تشکیل میشود که منجر به زنگ قهوه¬ای میگردد. زنگ قهوه¬ای نسبت به زنگ های قرمز و زرد زنگ خشک¬تری محسوب می شود. به احتمال زیاد در جو کمی مرطوب تشکیل میشود. این زنگ در نتیجه آب و اکسیژن موجود در اتمسفر تشکیل و به صورت پوسته¬ی قهوه¬ای میل به قرمز روی سطح فلز ظاهر میشود.
زنگ قهوه¬ای گاهی اوقات زنگ موضعی است که به صورت لکه¬های غیر یکنواخت در نواحی خاص ظاهر میگردد نه در کل سطح، این پدیده ممکن است نتیجه یک آلودگی روی سطح فلز باشد.

با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش به شرط چندین بار فرچه و اسپری کردن قابل زنگ زدایی خواهد بود که نیاز به زمان بیشتری دارد.

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم و زنجیر عزاداری با مایع زنگ بر نیولیش.
با کمک پولیش فلزات نیولیش می توان همزمان زنگ های سطحی را پاک و سطح را براق و صیقلی نمایید.

زنگ آهن سیاه

مگنتیت (اکسیژن محدود)
اکسید آهن (II, III) نتیجه تماس فلز با اکسیژن محدود و رطوبت اندک می باشد که منجر به زنگ سیاه میشود. این زنگ را میتوان به عنوان یک لایه نازک و سیاه در نتیجه اکسیداسیون در یک محیط کم اکسیژن شناسایی کرد.
این زنگ ، ظاهری شبیه یک لکه سیاه دارد. به احتمال زیاد مناطقی که زنگ سیاه دارند، توسط مانعی پوشیده شده و مانع از رسیدن اکسیژن به سطح میگردد. این نوع زنگ، یک لایه زنگ پایدارتر است که به سرعت سایر اشکال زنگ منتشر نمیشود.

آیا فولاد ضد زنگ به کار رفته در علم محرم دچار زنگ زدگی می شود؟

اصطلاح فولاد ضد زنگ اغلب ما را گمراه می کند بنابراین به اشتباه معتقدیم که محصولات فولادی ضد زنگ که علامت و علم، تیغه ها از آن ها ساخته می شوند، تحت هیچ شرایطی و در هر زمانی دچار مشکل خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند و در نتیجه نیازی به زنگ بری ندارند. در متن زیر اکنون تحلیل خواهیم کرد که چه زمانی و چرا فولاد ضد زنگ می‌تواند دچار خوردگی شود و چه نوع اقداماتی می‌تواند از این امر جلوگیری کند.

در ابتدا باید گفت که فولاد های ضد زنگ نیز می توانند زنگ بزنند با این حال فولادهای ضد زنگ در شرایط معمولی و در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند زیرا حاوی کروم هستند. اگر این عنصر به مقدار کافی در آلیاژ وجود داشته باشد و در معرض اثرات اکسیداتیو اسیدها ، قلیایی ها ، آب و هوا و سایر عوامل محیطی قرار گیرد، یک لایه بسیار نازک آنگستروم از اسید اکسید کروم تشکیل خواهد شد.

این نسبت های کروم باید به طور مساوی در ترکیب شیمیایی مواد توزیع شود تا مقاومت فولاد ضد زنگ به آنها بدهد. بنابراین هنگامی که سطح فولادی ضد زنگ در معرض بار تهاجمی قرار می گیرد و کروم کافی برای ایجاد و حفظ لایه اکسید وجود نداشته باشد، زنگ زدگی ایجاد می شود.

زنگ بر وسایل لوازم علم علامت محرم

چگونه از زنگ زدگی تیغه علامت محرم جلوگیری کنیم؟

جنس تیغه های علامت به طور عمده از فولاد های فنری می باشد که با گذشت زمان و عوامل محیطی مانند رطوبت و هوا دچار زنگ زدگی می شوند. با توجه به اشیا فلزی به کار برده شده در علامت باید این اشیا را در یک محل خشک با رطوبت اندک نگهداری کنید.

برای جلوگیری از زنگ زدگی علامت می توانید از یک پوشش محافظ برای جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی روی سطوح فلزی استفاده کنیم بدین صورت که برای اجزای مختلف علامت و علم مانند حیوانات، پرنده ها و دیگر اجزا بهتر است برای جلوگیری از نفوذ رطوبت از یک پارچه نرم در اطراف آن برای جذب رطوبت استفاده کنید و 2 تا 3 بار در سال به آن روغن بزنید. این روغن می تواند شامل روغن سوخته ، انواع پارافین ها و روغن های صنعتی باشد.

نکته ی بسیار مهم:

از پیچیدن و قرار دادن کیسه های پلاستیکی و نایلون در اطراف تیغه ها، نماد های فلزی عاشورا در علم و علامت خودداری کنید زیرا در اثر گذشت زمان در زیر پلاستیک رطوبت تشکیل شده و عاملی برای افزایش سرعت زنگ زدگی می شود. همچنین از قرار دادن علامت و زنجیر های عزاداری محرم در مکان های مرطوب به خصوص در زیرزمین ها که هوا جریان ندارد به شدت پرهیز نمایید.

زنگ بری تیغه علم علامت محرم

سوالات متداول از بین بردن زنگ زدگی و به وجود آمدن زنگ فلزات

سوال 1: روند زنگ زدن آهن علامت محرم چگونه است؟
زنگ زدگی آهن در علامت محرم یک واکنش اکسیداسیون است و در حضور آب که فلز آهن با اکسیژن موجود در هوا تعامل کرده و اکسید آهن هیدراته III تولید می کند که رنگ این نوع زنگ به رنگ آهن قرمز مایل به قهوه ای است.

سوال 2: زنگ زدگی آهن تیغه محرم چیست؟
زنگ زدگی تیغه محرم پدیده‌ای است که در اثر هوای مرطوب روی سطح تیغه یک پوشش قهوه‌ای مایل به قرمز ایجاد میشود.

سوال 3: چگونه میتوان از زنگ زدگی شمشیر زره تیغه علم و علامت جلوگیری کرد؟
اعمال رنگ، استفاده از گریس یا روغن های صنعتی، پارافین مایع، گالوانیزه کردن، آبکاری کردن، استفاده از آهن آلیاژی برای ساخت فولاد ضد زنگ، قلع زنی، استفاده از لعاب کاری روی تیغه های علامت و دیگر نماد های عاشورا.

سوال 4: واکنش شیمیایی زنگ زدن آهن به کار رفته در علامت چیست؟
4Fe + 3O2 +2xH2O → 2Fe2O3.xH2O

سوال 5: زنگ زدگی چگونه به زنجیر محرم و عزاداری آسیب میزند؟
زنگ نفوذ پذیر و نرم است و با لیز خوردن از سطح یک جسم آهنی زنگ زده آهن زیر آن زنگ میزند در نتیجه زنگ آهن یک فرایند ثابت است که در طول زمان اقلام آهنی را از بین می‌برد و به مرور زمان باعث آسیب بسیاری به انواع قطعات ساخته شده از آهن، زنجیر محرم عزاداری و تیغه های علامت می شود.

سوال 6: شرایط لازم برای زنگ زدن علامت تیغه محرم چیست؟
میزان رطوبت هوا، pH محیط اطراف و در دسترس بودن آب در محیط باعث زنگ زدگی می گردد. شایعترین علت زنگ زدگی قرارگرفتن در معرض باران است، اگر pH محیط اطراف فلز کم باشد فرآیند زنگ زدگی تسریع می گردد. وقتی که آهن در معرض باران اسیدی قرار می گیرد سریعتر زنگ میزند خوردگی آهن با pH بالاتر کند و آهسته تر می‌شود. به دلیل وجود املاح مختلف موجود در آب، آهن علامت و زنجیر سریعتر زنگ میزند. بسیاری از یون های موجود در آب شور فرآیند زنگ زدگی را از طریق فرایندهای الکتروشیمیایی سرعت می بخشد.

نکته:
ناخالصی: اگر آهن تیغه و یا علم محرم که دارای ناخالصی و یا ترکیبی از انواع فلزهای ضایعاتی باشد در مقایسه با آهن خالص سریع تر زنگ می زند به همین علت هم هست تعدادی از علم و علامت ها به دلیل آلیاژهای ارزان قیمتی که در ساخت آنها به کار رفته است، زودتر و بیشتر در معرض آسیب و زنگ زدگی قرار دارند و باید محافظت بیشتری انجام شود.

سوال 7: زنگ آهن چگونه یک تغییر شیمیایی یا واکنش شیمیایی است؟
زنگ از اکسید آهن(Fe2O3) تشکیل شده است در نتیجه زنگ و آهن مترادف نیستند. از آنجایی که یک جزء جدید بنام اکسید آهن در هنگام زنگ زدن ایجاد میشوداین امر نشان دهنده یک تغییر شیمیایی است.

 

زنگ بر حیوان علم علامت محرم
از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی گوی علم علامت محرم با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی وسایلی مانند لولا، قفل کتابی، زنجیر،علامت، تیغه محرم، علم، چدن، فلز، آهن، استیل، سینک ظرفشویی، چدن گاز، استیل آسانسور، شیرآلات، رادیاتور وشوفاژ، سنگ گرانیت، آچار، آچار فرانسه، لولای کابینت، دستگیره، چارچوب درب، وسایل برنجی و مسی، عتیقه،...
درباره ی زنگ بر نیولیش

در مورد زنگ بر نیولیش

 فرمولاسیون و ترکیبات اسپری زنگ بر نیولیش با مایع مخصوص غوطه وری نیولیش متفاوت هستند به همین علت نباید اسپری زنگ بر را برای موارد غوطه وری استفاده نمود. در مورد زنگ بر نیولیش باید گفت که این زنگ بر ها در دو مدل اسپری زنگ بر و مایع زنگ بر ساخته و فرموله شده اند. اسپری...
زنگ بری دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره از بین بردن زنگ زدگی و نوسازی دیسک خودرو و توپی چرخ با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. یکی از اجزای مهم در سیستم نگهداری خودرو و به دنبال آن تضمین کننده ایمنی سرنشینان، دیسک خودرو می باشد. هنگامی که خودرو به حرکت در می...
معرفی اسپری زنگبر نیولیش

معرفی اسپری زنگ بر نیولیش

در این دانستنی  به معرفی اسپری زنگ بر نیولیش می پردازیم. با توجه به وجود عواملی همچون رطوبت ، اکسیژن و هوا، هر قطعه و یا وسیله ای که در آن آلیاژ پایه آهن به کار رفته است مانند انواع فولاد و استیل و یا روکش آبکاری که در معرض آسیب بوده است در اثر شرایط محیطی و با گذشت...
پولیش فلز سطوح آبکاری شده به خصوص استیل آسانسور

پولیش استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور با پولیش فلز نیولیش

یکی از کاربردهای پولیش فلز نیولیش و پولیش استیل آسانسور نیولیش، براق کردن استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور می باشد. امروزه با توجه به وجود ساختمان های بلند و لزوم به کارگیری جابه جایی انسان و بار در ساختمان های اداری و مسکونی، آسانسور یکی از قسمت های مهم در...
زنگ زدایی دم باریک با زنگ بر نیولیش

زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. امروزه در بسیاری از منازل و مکانیکی ها ابزارهای قدیمی و دست دوم وجود دارد که در اثر گذشت زمان و قرار داشتن در شرایط نامناسب ، زنگ زده و زیبایی و کارایی خود را از دست...
زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری

زنگ بر آهن زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری با نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ بر آهن  زنگ بری آچار و ابزار آلات و از بین بردن زنگ فلز به روش غوطه وری با مایع زنگ بر نیولیش توضیح می دهیم. با توجه به وجود آچار، ابزارآلات، مته، قیچی، انبردست، آچار فرانسه، آچار زنگ زده و یا وسایلی که پایه آنها از آهن ساخته شده و یا ترکیبی...
نوسازی قسمت های فلزی موتور سیکلت با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

بازسازی موتور سیکلت با نیولیش

در این دانستی بازسازی موتور سیکلت و نوسازی قسمت های فلزی موتورسیکلت را با اسپری زنگ بر نیولیش، مایع زنگ بر نیولیش، موتو پولیش نیولیش و موتو متال نیولیش شرح می دهیم. زنگ زدگی و اکسیداسیون فلزات یکی از معضلات جدی در انواع وسایل نقیله از جمله موتور سیکلت ها می باشد و...
براق کننده استیل آسانسور

براق کننده استیل آسانسور نیولیش

اهمیت به براق کردن و برق انداختن استیل آسانسور، براق کننده استیل آسانسور و نیز جلا دادن و پاک کردن سیاهی استیل، لکه های روی استیل و داخل کابین آسانسور، درب استیل آسانسور و نیز از بین بردن زنگ زدگی استیل و قطعات استیل در ساختمان ها رو به افزایش است. در اثر عوامل محیطی...