در این دانستی بازسازی موتور سیکلت و نوسازی قسمت های فلزی موتورسیکلت را با اسپری زنگ بر نیولیش، مایع زنگ بر نیولیش، موتو پولیش نیولیش و موتو متال نیولیش شرح می دهیم. زنگ زدگی و اکسیداسیون فلزات یکی از معضلات جدی در انواع وسایل نقیله از جمله موتور سیکلت ها می باشد و نتیجه آن به عنوان خوردگی فلز یاد می شود که یکی از آسیب های اصلی به فلز پایه آهن مطرح می باشد.

زنگ زدگی قسمت های فلزی موتورسیکلت ها زمانی شروع می شود که در معرض رطوبت و اکسیژن قرار گیرند که این دلیلی برای آغاز خوردگی و به وجود آمدن مشکلات بعدی می باشد که با نشانه هایی به صورت نقاط قرمز و قهوه ای روی سطح فلز ظاهر می گردد که به این رخداد زنگ زدگی می گویند.

زنگ زدگی موتور سیکلت در قسمت هایی از اگزوز ، موتور، باک و قسمت های فلزی دیگر که مستعد این آسیب هستند اتفاق می افتد. زنگ زدگی قسمت های کروم دار و آبکاری شده موتور سیکلت اتفاقی اجتناب ناپذیر است که با مراقبت و دستورالعمل های توصیه شده می توان سطح فلز و کروم را دوباره براق و به حالت اولیه بازگرداند.

نوسازی قسمت های فلزی موتور سیکلت با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش3

از بین بردن زنگ زدگی موتور سیکلت با جوهر نمک و نوشابه

برای از بین بردن زنگ زدگی موتور سیکلت و تمیز کردن قسمت های مختلف و سطوح آبکاری شده آن از زنگ زدگی ، به هیچ عنوان از جوهر نمک (هیدروکلریک اسید) و یا اسید های معدنی نباید استفاده کرد، زیرا علاوه بر از بین بردن و خوردن سطح فلز می تواند باعث مات شدن و سیاه شدن قسمت های آبکاری و استیل شود.
اولین قدم برای بازسازی و تمیز کردن موتور سیکلت، نگهداری منظم قسمت های فلزی مورد نظر برای جلوگیری از زنگ زدگی می باشد که این مهم منوط به دستورالعمل هایی می باشد که محصولات نیولیش به دارندگان موتورسیکلت توصیه می کند که به شرح ذیل می باشد:

1- ابتدا به کمک آب و شامپو قسمت های مختلف موتور سیکلت را شسته و یا با آب و مواد شوینده کارواش می کنیم.
2- سپس با اسپری زنگ بر نیولیش طبق نحوه استفاده روی سطح زنگ زده اسپری کرده و سطح را با چندین بار پاشش به همراه یک مسواک نرم ، تمیز و زنگ زدایی می کنیم و در آخر آبکشی انجام می دهیم.
3- در پایان با استفاده از یک پد و یا دستمال مرطوب پاور پولیش نیولیش را روی سطوح آبکاری شده و کروم بمالید تا باقیمانده زنگ ها و سیاهی ها از روی سطح زدوده شود و همزمان نیز سطح براق و صیقلی گردد.

نوسازی قسمت های فلزی موتور سیکلت با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش2

نکات کلی برای از بین بردن زنگ زدگی و رسوب باک موتورسیکلت

نکته: بعد از اعمال پولیش فلز نیولیش حتما سطح مورد نظر را با استفاده از واکس و یا روغن سیلیکون پوشش دهید. این عمل باعث خواهد شد سطح مورد نظر در معرض رطوبت هوا و اکسیژن قرار نگیرد و سطح از زنگ زدگی مجدد محافظت شود.

اگر قسمت هایی از موتور سیکلت دارای زنگ های ضخیم و قدیمی است باید قطعه یا قطعات زنگ زده را از بدنه اصلی جدا کنید و با استفاده از مایع زنگبر ویژه غوطه وری نیولیش قطعه مورد نظر را زنگ زدایی کنید.

به عنوان مثال اگر داخل باک موتورسیکلت دارای زنگ زدگی می باشد با استفاده از محلول زنگ زدا می توان رسوب باک و زنگ زدگی های داخل باک موتورسیکلت را تمیز و جرم زدایی نمایید بهتر است باک را از بدنه اصلی جدا کنید و به مقدار کافی محلول زنگ زدا نیولیش را داخل باک موتورسیکلت خالی ریخته و با توجه به میزان زنگ زدگی از 2 ساعت تا 24 ساعت فرصت دهید تا زنگ زدگی ها و آلودگی ها داخل محلول حل شود و در پایان داخل باک را آبکشی و خشک نمایید.

باک موتورسیکلت یکی از قسمت های اصلی موتور است که در اکثر موتور ها به علت این که از فلز پایه آهن ساخته شده است دچار زنگ زدگی می شوند. باک موتور ها به علت قرار گرفتن در معرض رطوبت و هوا در معرض زنگ زدگی قرا دارند. زنگ بر تضمینی و خدمات زنگ بری و بدون اسید به منظور نوسازی و ریکاوری برای قسمت های مختلف موتورسیکلت و بدون آسیب رساندن به سطوح آبکاری شده یکی از ملزومات نگهداری و نو کردن قسمت های مختلف موتورسیکلت می باشد

ممکن است با گذشت زمان، آبکاری سطح فلز از بین رفته و فلز پایه نمودار شود که این نشانه ای خواهد بود که سطح فلز در معرض آسیب و زنگ زدگی قرار دارد و همزمان لکه های زردی مشخص می گردد که این زردی روی سطح فلز نباید به هیچ عنوان با زنگ زدگی اشتباه گرفته شود.

به هیچ عنوان از فرچه های سیمی و فلزی برای زنگ زدایی قطعات حساس و آبکاری شده موتورسیکلت استفاده نکنید زیرا این فرچه ها باعث خواهند شد سطح فلز وقطعه مات و کدر شوند.
باید در نظر داشت که برای نوسازی ، زنگ زدایی، پولیش کاری و ریکاوری موتورسیکلت باید از محصولاتی استفاده کرد که به هیچ عنوان به رنگ سطح، قطعات پلاستیکی و لاستیکی، استیل، قطعات آبکاری شده و… آسیبی وارد نشود.

محصولات نیولیش با در نظر گرفتن این عوامل و شناخت قطعات، فرموله و تهیه شده اند و استفاده کنندگان از اسپری زنگ زدا نیولیش، پولیش فلز نیولیش، پولیش موتورسیکلت نیولیش و مایع ویژه غوطه وری نیولیش می توانند به راحتی و بدون آسیب به قسمت های مختلف موتورسیکلت و قطعات آن، فرآیند نوسازی و زنگ زدایی را انجام دهند.

نوسازی و بازسازی موتورسیکلت کاری تخصصی می باشد که شرکت های گوناگونی روی آن کار می کنند که بیشتر آنها خارجی می باشند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید این شرکت ها را پیدا کنید.

 

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با تعمیر و بازسازی موتور و انجین وجود دارد، پاک کردن دوده و کربن از سطح پیستون، قطعه های آلومینیومی و قطعات موتور می باشد که به کمک غوطه وری و گرم کردن مایع اکسید زدا نیولیش، دوده و کربن سوخته از روی سطوح فلزی مختلف پاک می شود.

اسپری تمیز کننده زنگ نیولیش یا اسپری زنگ بر نیولیش برای تمیز کردن انجین، اگزوز و قسمت های فلزی موتور سنگین، موتور هوندا، موتور آپاچی، موتور سیکلت های ایرانی و خارجی قابل استفاده است.

 

اکثر موتور سیکلت ها و حتی موتور سیکلت های جدید و فلاپ دار داری قسمت های فلزی به خصوص روی قسمت های اگزوز دارند که به مرور زمان و وجود رطوبت در هوا و بارندگی دچار زنگ زدگی می شوند.

 

اسپری تمیز کننده زنگ نیولیش به علت این که چرب نمی باشد و فقط برای تمیز کردن زنگ زدگی می باشد به عنوان اسپری زنگ بر قوی شناخته می شود که حلال اصلی آن آب می باشد و با اسپری زنگ بر و روان کننده موجود در بازار به اسم اسپری زنگ بر و روان کننده WD-40 متفاوت می باشد.

 

اسپری زنگ بر نیولیش که بر پایه آب ساخته شده است به این معنی است که با آب شسته می شود و به طور کامل بدون بو می باشد و فقط زنگ زدایی را انجام می دهد و به عنوان اسپری روان کننده کاربرد ندارد.

پولیش فلز نیولیش برای براق کردن و صیقلی کردن کروم، اگزوز موتور سیکلت، انجین موتور، برق انداختن موتور، براق کردن گلگیر استیل و آبکاری موتور، براق کردن سیلندر موتور و از بین بردن خط و خش سطحی قسمت های فلزی موتور قابل استفاده می باشد.

 

 

 

 

نوسازی قسمت های فلزی موتورسیکلت
مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی وسایلی مانند لولا، قفل کتابی، زنجیر،علامت، تیغه محرم، علم، چدن، فلز، آهن، استیل، سینک ظرفشویی، چدن گاز، استیل آسانسور، شیرآلات، رادیاتور وشوفاژ، سنگ گرانیت، آچار، آچار فرانسه، لولای کابینت، دستگیره، چارچوب درب، وسایل برنجی و مسی، عتیقه،...
زنگ بری دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره از بین بردن زنگ زدگی و نوسازی دیسک خودرو و توپی چرخ با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. یکی از اجزای مهم در سیستم نگهداری خودرو و به دنبال آن تضمین کننده ایمنی سرنشینان، دیسک خودرو می باشد. هنگامی که خودرو به حرکت در می...
پولیش فلز سطوح آبکاری شده به خصوص استیل آسانسور

پولیش استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور با پولیش فلز نیولیش

یکی از کاربردهای پولیش فلز نیولیش و پولیش استیل آسانسور نیولیش، براق کردن استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور می باشد. امروزه با توجه به وجود ساختمان های بلند و لزوم به کارگیری جابه جایی انسان و بار در ساختمان های اداری و مسکونی، آسانسور یکی از قسمت های مهم در...
براق کننده استیل آسانسور

براق کننده استیل آسانسور نیولیش

اهمیت به براق کردن و برق انداختن استیل آسانسور، براق کننده استیل آسانسور و نیز جلا دادن و پاک کردن سیاهی استیل، لکه های روی استیل و داخل کابین آسانسور، درب استیل آسانسور و نیز از بین بردن زنگ زدگی استیل و قطعات استیل در ساختمان ها رو به افزایش است. در اثر عوامل محیطی...
زنگ بر تیغه علم علامت محرم نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن...