اهمیت به براق کردن و برق انداختن استیل آسانسور، براق کننده استیل آسانسور و نیز جلا دادن و پاک کردن سیاهی استیل، لکه های روی استیل و داخل کابین آسانسور، درب استیل آسانسور و نیز از بین بردن زنگ زدگی استیل و قطعات استیل در ساختمان ها رو به افزایش است. در اثر عوامل محیطی مختلف، استیل ممکن است دچار سیاهی، خط و خش، کدرشدن، مات شدن و زنگ زدگی شود که نیاز است سطح استیل را با براق کننده استیل آسانسور نیولیش، براق و صیقلی نمایید.

با استفاده از براق کننده استیل آسانسور نیولیش یا پولیش فلزات نیولیش و اسپری تمیز کننده آسانسور یا اسپری زنگ بر مطمئن می توان سطح استیل را زنگ زدایی و خط و خش های سطحی، دوده و سیاهی را از سطح استیل تمیز و با براق کننده استیل نیولیش سطح استیل را براق کرد.

از بین بردن زنگ زدگی استیل و برق انداختن استیل آسانسور، بدون آسیب به سطح استیل بسیار مهم می باشد که این مهم با براق کننده استیل آسانسور نیولیش یا پولیش فلزات نیولیش و نیز اسپری از بین برنده زنگ زدگی استیل نیولیش که بر پایه آب، بدون بو و غیرچرب می باشد سهل و آسان می شود.

براق کردن و زنگ زدایی استیل آسانسور با اسپری زنگ بر و پولیش فلزات نیولیش

آنچه می خوانید

ویدئو براق کننده استیل آسانسور با پولیش فلز نیولیش

براق کننده استیل آسانسور و رفع زنگ زدگی استیل آسانسور نیولیش جایگزین جوش شیرین سرکه جوهر نمک

انواع مختلفی از برندهای زنگ بر(سرکه یا اسید استیک) و براق کننده استیل آسانسور(جوش شیرین) از تولیدکنندگان متعدد وجود دارد. اکثر آن ها حاوی یک عامل حل کننده مثل جوهرنمک یا هیدروکلریک اسید، اسید اگزالیک، سیتریک اسید و یا فسفریک اسید هستند که از نظر شیمیایی با اکسید آهن واکنش می دهند تا آن را از مواد پایه جدا نمایند.

منتها این اسیدها فلزات پایه را نیز در خود حل کرده و سطح فلز را به سرعت مستعد زنگ زدگی می کنند به خصوص که این اسیدها نیز لایه های آبکاری مانند کروم و نیکل را نیز در خود حل می کنند که در بسیاری از روکش های استیل آسانسور وجود دارند و براقیت استیل را از بین می برند. به کمک براق کننده استیل آسانسور نیولیش می توان تا حدود زیادی براقیت استیل های مات را به حالت اولیه بازگرداند.

برای عدم به وجود آوردن آسیب به استیل و براق کردن استیل که دچار زنگ زدگی شده است توصیه می شود برای از بین بردن زنگ زدگی استیل و استیل آسانسور از اسپری زنگ بر نیولیش طبق دستورالعمل استفاده شود و برای زنگ زدگی های ضخیم و سخت ورق های استیل که قابلیت غوطه وری دارند از مایع زنگ بر نیولیش استفاده نمایید.

از مواد از بین برنده ی زنگ زدگی استیل حاوی کلر(جوهر نمک یا هیدروکلریک اسید)، اسیدها و مواد قلیایی(آمونیاک) نباید در فرآیند از بین بردن زنگ زدگی قسمت های استیل کابین، درب آسانسور و تجهیزات آن استفاده کرد زیرا این مواد می توانند به لایه های آبکاری محافظ استیل حمله کرده و آنها را از بین ببرند . به کمک براق کننده استیل آسانسور نیولیش می توان سطح استیل که دچار سیاهی و لکه شده است را تمیز و براق کرد.

اسید زنگ بر(جوهر نمک یا سرکه) با هر غلظت و در تمام درجه حرارت ها روی روکش های انواع استیل و براقیت استیل که عمدتا از جنس کروم ، نیکل، مس، منگنز و.. می باشند اثر حل کنندگی دارند ولی حتی بعد از استفاده از این مواد شیمیایی با کمک براق کننده استیل آسانسور نیولیش می توانید سطح استیل را برق بندازید.

 

 

محلول از بین بردن زنگ زدگی استیل(اسپری زنگ زدا نیولیش) و محلول براق کننده استیل آسانسور نیولیش با pH  نزدیک خنثی، بر خلاف اسید هیچ گونه خوردگی  شیمیایی روی سطح  فلز و استیل  ایجاد نکرده و فقط اکسیداسیون و زنگ زدگی آهن را در خود حل می کند.

بعد از بین بردن زنگ زدگی استیل و پاک کردن سطح استیل برای برق انداختن استیل، باید سطح استیل را به حالت اولیه برگرداند که این مهم به کمک براق کننده استیل آسانسور نیولیش میسر خواهد بود.

پولیش فلزات نیولیش یا براق کننده استیل آسانسور نیولیش، با برداشتن بسیار کم از لایه استیل، دارای این قابلیت است که سطح استیل را به حالت برق انداختن بازگرداند و جلا خاصی را به سطح استیل بدهد.

انواع مختلفی از استیل در آسانسور ها و درب آسانسور ها به کار برده می شود که هر کدام از آن ها دارای معایب و مزایایی می باشند که از جمله ی آن ها استیل مات، استیل براق، استیل میرور یا آیینه ای و… می باشند.

این نوع استیل ها که در آسانسور ها نیز به کار برده می شوند به هر حال به مرور زمان دچار آسیب های مختلفی می شوند که تعویض و جایگزینی این استیل ها بسیار گران قیمت و زمان بر است. با استفاده از پولیش فلزات نیولیش و براق کننده استیل آسانسور نیولیش و یک دستمال حوله ای نرم مرطوب هر شخصی می تواند با کمی دقت و حوصله انواع استیل را تمیز، براق و زنگ زدایی نماید.

با این حال نکات فوق نباید این واقعیت را تغییر دهد که فولاد ضد زنگ یک ماده بسیار قوی و مقاوم است که اگر اقدامات خاص صورت گیرد، می توان از عوامل زنگ زدن در فولاد ضد زنگ جلوگیری به عمل آورد.

 

سطح آسیب دیده استیل آسانسور
سطح استیل آسیب دیده

اسپری از بین بردن زنگ زدگی استیل قبل از استفاده از براق کننده استیل آسانسور نیولیش

زنگ زدگی استیل پدیده‌ای است که در اثر هوای مرطوب پوشش قهوه‌ای مایل به قرمز در سطح استیل ایجاد می کند. این پوشش قهوه‌ای مایل به قرمز را زنگ یا زنگ آهن می گویند. به عبارت دیگر زنگ یک پوسته قرمز قهوه ای است که در اثر رطوبت بالا ایجاد میگردد. از بین بردن زنگ زدگی استیل یکی از چالش ها می باشد که زنگ زدگی آهن و فولاد رایج ترین نوع زنگ زدگی فلزی است و باید قبل از استفاده از براق کننده استیل آسانسور نیولیش، با استفاده از اسپری از بین بردن زنگ زدگی استیل نیولیش، سطح استیل را از زنگ زدگی تمیز کنید.

اثر ترکیبی هوا و آب روی آهن و استیل باعث زنگ زدگی آن میشود. زنگ زدگی در هوای خشک یا در هوایی که کاملاً فاقد آب است اتفاق نمی‌افتد. زنگ زدگی استیل عمدتاً از اکسید آهن هیدراته تشکیل شده است بنابراین فرمول شیمیایی زنگ عبارت است از:

4Fe + 3O2 +2xH2O → 2Fe2O3.xH2O

 

اسپری زنگ بر نیولیش

اسپری از بین بردن زنگ زدگی استیل یا اسپری زنگ بر نیولیش بدون اسید، پایه آب، بدون بو و غیر آتشگیر برای از بین بردن زنگ زدگی استیل و از بین بردن زنگ زدگی انواع استیل آسانسور، نرده های استیل و قسمت های مختلف ساخته شده از استیل در ساختمان ها، دارای کاربرد می باشد که باید طبق دستورالعمل، سطح استیل را با اسپری زنگ بر قوی نیولیش، زنگ زدایی و تمیز نمود و سپس برای رسیدن به براقیت می توان از براق کننده استیل آسانسور نیولیش استفاده نمود.

چگونه از زنگ زدگی استیل آسانسور در مرحله ی اول جلوگیری کنیم؟

استیل آسانسور را باید از آب و رطوبت دور نگه دارید. شما باید مراقب استیل باشید و مانع نفوذ آب شوید. استیل آسانسور در مواقع نظافت و شستشو باید در اسرع وقت شسته و خشک شوند و اجازه ندهید استیل خیس بماند. این موضوع باید در مورد انواع استیل رعایت گردد چون به هر حال به مرور زمان استیل های نگیر و آیینه ای هم دچار آسیب خواهند شد.

فولاد ضد زنگ نیز نوع دیگری از فولاد زنگ نزن یا ضد زنگ است که در استیل آسانسور ها به کار برده می شود. فولاد ضد زنگ یک نوعی از آهن آلیاژی است که به جای آغشته شدن به روی (zinc)،به نیکل (nickel) و کروم (chromium) آغشته است. کروم دارای خواص مشابه واکنشی روی (zinc) است که یک سد محافظ اکسید کروم را تشکیل می دهد و اگر در سطح خراش ایجاد شود اکسید کروم روی سطح آن ، از مولکول های آهن در برابر رطوبت محافظت می نماید. با کمک براق کننده استیل آسانسور نیولیش می توان سطح استیل آسانسور را براق و صیقلی نمود.

پولیش فلزات نیولیش

آیا روغن زنگ زدگی استیل را متوقف می کند؟

روغن زنگ زدگی را به طور موقت متوقف می کند، روغن لایه ای ایجاد می کند که از تماس اکسیژن و رطوبت با فلز برای ایجاد زنگ زدگی جلوگیری می کند و به خاطر داشته باشید که پوشش های روغنی نسبتاً سریع از بین می‌روند، بنابراین روغن باید مجددا اعمال شود تا زنگ زدگی دوباره ایجاد نشود. با این حال مراقبت استیل از نفوذ رطوبت برای جلوگیری از زنگ زدگی، یکی از موثرترین راه ها جهت پیشگیری از زنگ زدگی در استیل آسانسور می باشد.

زنگ زدگی فولاد ضد زنگ استیل و لزوم استفاده از براق کننده استیل آسانسور نیولیش

اصطلاح فولاد ضد زنگ اغلب ما را گمراه می کند بنابراین به اشتباه معتقدیم که محصولات فولادی ضد زنگ، تحت هیچ شرایطی و در هر زمانی دچار مشکل خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند و در نتیجه نیازی به زنگ زدایی ندارند. در متن زیر اکنون تحلیل خواهیم کرد که چه زمانی و چرا فولاد ضد زنگ می‌تواند دچار خوردگی شود و چه نوع اقداماتی می‌تواند از این امر جلوگیری کند و براق کننده استیل آسانسور نیولیش چه تاثیری خواهد داشت.

در ابتدا باید گفت که فولاد های ضد زنگ نیز می توانند دچار زنگ زدگی شوند، با این حال فولادهای ضد زنگ در شرایط معمولی و در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند زیرا حاوی کروم هستند. اگر این عنصر به مقدار کافی در آلیاژ وجود داشته باشد و در معرض اثرات اکسیداتیو اسیدها ، قلیایی ها ، آب و هوا و سایر عوامل محیطی قرار گیرد، یک لایه بسیار نازک آنگستروم از اسید اکسید کروم تشکیل خواهد شد.

این نسبت های کروم باید به طور مساوی در ترکیب شیمیایی مواد توزیع شود تا مقاومت فولاد ضد زنگ به آنها بدهد. بنابراین هنگامی که سطح فولادی ضد زنگ در معرض بار تهاجمی قرار می گیرد و کروم کافی برای ایجاد و حفظ لایه اکسید وجود نداشته باشد، زنگ زدگی ایجاد می شود.

زنگ زدگی روی سطح فولاد ضد زنگ در اثر آسیب به لایه محافظ اکسید کروم ایجاد می گردد. در حین تولید محصولات فولادی ضد زنگ آسیب به لایه محافظ اغلب به دلیل استرس حرارتی و یا مکانیکی مانند جوشکاری و سنگ زنی ایجاد می شود بنابراین سطوح تعمیر شده می تواند در برابر زنگ زدگی مستعد باشند و بازسازی و نگهداری دقیق این وسایل ضروری است.

شرایط دیگری که در آن زنگ زدگی روی فولاد ضد زنگ ایجاد میشود تماس احتمالی با فولاد کربن معمولی است. هنگام کار با فولاد ضد زنگ مهم است که اطمینان حاصل شود که آنها با هیچ فولاد معمولی تماس ندارند. به عنوان مثال هنگام کار در صنعت ساختمان باید دقت شود که هیچ ذره ای از فولاد ساختمانی با سطح فولاد ضد زنگ در تماس نباشد. زنگ ها می توانند به سطح ضد زنگ بچسبند و سپس منجر به منابع کوچک زنگ زدگی شوند که این زنگ زدگی را می توان با موادی که مخصوص تمیز کردن روی فولاد است پاک نمود.

اگر سطح به درستی تمیز نشود، زنگ زدگی نیز می‌تواند در زیر کثیفی های طولانی‌تر که پاک نشده اند ایجاد شود. بنابراین توصیه می شود که سطوح فولادی ضد زنگ را پس از پرداخت کاملاً تمیز نمایید و به صورت درست در طول چرخه عمر خود نگهداری کنید. با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش، محلول زنگ بر نیولیش و پولیش فلزات نیولیش می توانید زنگ های سطحی و ضخیم را از سطح استیل تمیز و پاک نمایید و سطح استیل را براق نمایید.

نکات مهم براق کننده استیل آسانسور نیولیش

قبل از باز کردن درب پولیش فلزات نیولیش یا براق کننده استیل آسانسور نیولیش بطری حاوی مایع پولیش را به خوبی تکان دهید و سپس از مایع پولیش استفاده کنید.

روش دیگر اعمال پولیش فلزات نیولیش یا براق کننده استیل آسانسور نیولیش با دستگاه پولیشر می باشد به طوری که افراد حرفه ای و دیتیلینگ کار که با دستگاه پولیشر آشنایی دارند و طریقه استفاده از دستگاه را آموزش دیده اند می توانند برای سرعت دهی و برای براق کردن استیل آسانسور از این روش نیز استفاده کنند.

به نحوی که مقداری از مایع پولیش فلزات نیولیش یا براق کننده استیل آسانسور نیولیش را روی استیل ریخته و سپس با مرطوب کردن پد دستگاه به کمک آب و اسپری زنگ بر نیولیش روی سطح به صورت Lapping اعمال کنند و در پایان کار از دستمال مرطوب و نرم برای تمیزکاری نهایی استیل استفاده نمایند.

نکته ای که در رابطه با براق کننده استیل آسانسور نیولیش وجود دارد این است که از نگه داشتن دستگاه پولیشر در یک نقطه جلوگیری شود زیرا منجر به ایجاد حالت موج و هاله روی استیل خواهد شد و از براقیت یکدست نهایی کاسته می شود.

یکی از نکات اساسی و مهم که در رابطه با پولیش فلزات نیولیش یا براق کننده استیل آسانسور نیولیش وجود دارد این است که این پولیش براق کننده استیل آسانسور نیولیش برخلاف پولیش فلزاتی که در بازار رایج است فاقد روغن و چربی می باشد.

که این امر باعث خواهد شد باقیمانده محلول پولیش براق کننده استیل آسانسور نیولیش به راحتی از سطح استیل به کمک یک دستمال مرطوب و نرم، تمیز شود که این مزیت در کنار عواملی همچون بی بو، غیرآتشگیر بودن و پایه آب بودن پولیش فلزات نیولیش می باشد که این بدین معنی است که کاربر و فرد استفاده کننده بعد از پولیش کردن، نیازی ندارد برای رسیدن به سطح براق استیل از مواد چربی زدا استفاده نماید.

نکته ی بعدی این که همیشه قبل از استفاده از پولیش فلزات نیولیش یا براق کننده استیل آسانسور نیولیش قوطی را به خوبی تکان دهید و پس از اعمال و مالیدن پولیش فلز نیولیش یا براق کننده استیل آسانسور نیولیش روی استیل، از یک دستمال مرطوب دیگر برای تمیز کردن مرحله ی نهایی استفاده نمایید.

 

نکته ی پایانی و مهم درباره براق کننده استیل نیولیش

در استیل هایی که دارای آبکاری کروم و نیکل هستند و یا استیل هایی که به صورت آیینه ای می باشند فقط در صورتی می توانید براق کننده استیل آسانسور نیولیش و یا از پولیش فلزات نیولیش استفاده کنید که سطح استیل دارای خط و خش های زیاد می باشد و یا به صورت کلی سطح استیل مات شده باشد.

همچنین استیل های ماتی که دارای خط و خش های عمقی و زیاد می باشند را با استفاده از سنباده 2500 و یا 3000 به کمک اسپری آب، کدر و مات کنید و سپس پولیش فلزات نیولیش را به کمک پارچه مرطوب بمالید، تا زمانی که به سطح براق و صیقلی برسید و در آخر هم با دستمال مرطوب دیگر آلودگی های نهایی را پاک نمایید.

نوکردن آسانسور با پولیش فلز نیولیش
مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی وسایلی مانند لولا، قفل کتابی، زنجیر،علامت، تیغه محرم، علم، چدن، فلز، آهن، استیل، سینک ظرفشویی، چدن گاز، استیل آسانسور، شیرآلات، رادیاتور وشوفاژ، سنگ گرانیت، آچار، آچار فرانسه، لولای کابینت، دستگیره، چارچوب درب، وسایل برنجی و مسی، عتیقه،...
درباره ی زنگ بر نیولیش

در مورد زنگ بر نیولیش

 فرمولاسیون و ترکیبات اسپری زنگ بر نیولیش با مایع مخصوص غوطه وری نیولیش متفاوت هستند به همین علت نباید اسپری زنگ بر را برای موارد غوطه وری استفاده نمود. در مورد زنگ بر نیولیش باید گفت که این زنگ بر ها در دو مدل اسپری زنگ بر و مایع زنگ بر ساخته و فرموله شده اند. اسپری...
زنگ بری دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره از بین بردن زنگ زدگی و نوسازی دیسک خودرو و توپی چرخ با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. یکی از اجزای مهم در سیستم نگهداری خودرو و به دنبال آن تضمین کننده ایمنی سرنشینان، دیسک خودرو می باشد. هنگامی که خودرو به حرکت در می...
معرفی اسپری زنگبر نیولیش

معرفی اسپری زنگ بر نیولیش

در این دانستنی  به معرفی اسپری زنگ بر نیولیش می پردازیم. با توجه به وجود عواملی همچون رطوبت ، اکسیژن و هوا، هر قطعه و یا وسیله ای که در آن آلیاژ پایه آهن به کار رفته است مانند انواع فولاد و استیل و یا روکش آبکاری که در معرض آسیب بوده است در اثر شرایط محیطی و با گذشت...
پولیش فلز سطوح آبکاری شده به خصوص استیل آسانسور

پولیش استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور با پولیش فلز نیولیش

یکی از کاربردهای پولیش فلز نیولیش و پولیش استیل آسانسور نیولیش، براق کردن استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور می باشد. امروزه با توجه به وجود ساختمان های بلند و لزوم به کارگیری جابه جایی انسان و بار در ساختمان های اداری و مسکونی، آسانسور یکی از قسمت های مهم در...
زنگ زدایی دم باریک با زنگ بر نیولیش

زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. امروزه در بسیاری از منازل و مکانیکی ها ابزارهای قدیمی و دست دوم وجود دارد که در اثر گذشت زمان و قرار داشتن در شرایط نامناسب ، زنگ زده و زیبایی و کارایی خود را از دست...
زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری

زنگ بر آهن زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری با نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ بر آهن  زنگ بری آچار و ابزار آلات و از بین بردن زنگ فلز به روش غوطه وری با مایع زنگ بر نیولیش توضیح می دهیم. با توجه به وجود آچار، ابزارآلات، مته، قیچی، انبردست، آچار فرانسه، آچار زنگ زده و یا وسایلی که پایه آنها از آهن ساخته شده و یا ترکیبی...
نوسازی قسمت های فلزی موتور سیکلت با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

بازسازی موتور سیکلت با نیولیش

در این دانستی بازسازی موتور سیکلت و نوسازی قسمت های فلزی موتورسیکلت را با اسپری زنگ بر نیولیش، مایع زنگ بر نیولیش، موتو پولیش نیولیش و موتو متال نیولیش شرح می دهیم. زنگ زدگی و اکسیداسیون فلزات یکی از معضلات جدی در انواع وسایل نقیله از جمله موتور سیکلت ها می باشد و...
زنگ بر تیغه علم علامت محرم نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن...