فرمولاسیون و ترکیبات اسپری زنگ بر نیولیش با مایع مخصوص غوطه وری نیولیش متفاوت هستند به همین علت نباید اسپری زنگ بر را برای موارد غوطه وری استفاده نمود.

در مورد زنگ بر نیولیش باید گفت که این زنگ بر ها در دو مدل اسپری زنگ بر و مایع زنگ بر ساخته و فرموله شده اند.

اسپری زنگ بر نیولیش به طور کامل بدون بو بوده و این موضوع برای کسانی که برای از بین بردن زنگ زدگی وسایل آهنی و استیل در منزل استفاده می کنند دارای اهمیت می باشد مانند تمیز کردن و از بین بردن زنگ زدگی چدن، ماشین ظرفشویی، استیل ظرفشویی، تمیز کننده زنگ زدگی آبچکان استیل، رفع زنگ زدگی چاقو و تیغه چرخ گوشت.

اسپری زنگ بر نیولیش برای از بین بردن زنگ زدگی های سطحی انواع قطعات و فلزات ساخته شده از آهن، مس، برنج، استیل و… می باشند که در ساخت آن از اسیدهای معدنی و جوهر نمک استفاده نشده است و برای همین حداقل آسیب و حساسیت را برای پوست انسان به دنبال دارد و به طور کامل بدون بو می باشد و اگر هم در هنگام استفاده و برخورد با فلز متوجه بو شدید به علت این است که اسپری زنگ بر نیولیش در حال انجام واکنش شیمیایی برای پاک کردن زنگ زدگی ها از روی سطح آهن و استیل می باشد.

در مورد مایع زنگ بر نیولیش باید گفت که مانند اسپری زنگ بر نیولیش بدون بو و پایه آب می باشد و نمی توان گفت که اسپری زنگ بر نیولیش در از بین بردن زنگ زدگی قوی تر است و فقط تنها نکته ای که وجود دارد این است که هم اسپری زنگ بر نیولیش و هم مایع زنگ بر نیولیش فرمولاسیون مختص خود را دارند می باشد و در نتیجه موارد کاربرد هر کدام هم در از بین بردن زنگ زدگی متفاوت می باشد.

نکته مهم درباره اسپری روان کننده  WD-40:

به هیچ عنوان نباید اسپری زنگ بر نیولیش را با اسپری زنگ بر و روان کننده موجود در بازار به اسم WD-40 اشتباه گرفت زیرا این اسپری دارای روغن و حلال های نفتی و آتشگیر می باشد و برای قطعاتی کابرد دارد که نیاز به روانکاری و چرب کردن دارند.

محصولات زنگ بر نیولیش عاری از هرگونه اسیدهای معدنی خورنده مانند هیدروکلریک اسید، نیتریک اسید و دیگر اسیدهای اکسید کننده و خطرناک می باشد ، نشانه و صحت این ادعا این است که به فاصله زمانی کوتاه بعد از استفاده از اسید و یا حین استفاده از اسید سطح فلز به سرعت شروع به زنگ زدن خواهد کرد و رنگ فلز قرمز و یا نارنجی رنگ خواهد شد و همچنین باعث حساسیت پوستی وآسیب چشمی می شود.

در مورد زنگ بر نیولیش با ید گفت که پایه ساخت محصولات زنگ بر نیولیش آب می باشد و بدون بو نیز هست که از این رو فاقد هر گونه حلال های آلی و نفتی می باشد. در نتیجه بر خلاف اسپری زنگ بر های موجود در بازار که در ظرف فلزی هستند اسپری زنگ بر نیولیش و مایع زنگ بر نیولیش آتشگیر نیست  و در مکان هایی مانند پالایشگاه ها، موتورخانه ها، آشپزخانه های صنعتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پایه آب بودن و نداشتن حلال های نفتی زمینه را برای بدون بو بودن زنگ بر نیولیش فراهم می آورد که این موضوع برای کاربرانی که از بعضی اسپری های موجود در بازار و بوی ناخوشایندی دارند و یا کاربردانی که از اسید استفاده می کنند برای زنگ بری بسیار مهم است.

نکته مهم اینکه زمان و طریقه مصرف اسپری زنگ بر و مایع غوطه وری نیولیش نقش مهم و کلیدی در عملکرد زنگ بر دارد و باید طبق دستورالعمل سازنده استفاده گردد.در رابطه با مسائل زیست محیطی ذکر این نکته الزامی است که محصولات نیولیش عاری از هرگونه ترکیبات فسفر و سولفات می باشند به همین دلیل حداقل خطر زیست محیطی و همچنین کمترین خطر را برای سلامتی انسان و دستگاه تنفسی به دنبال دارد.

 بر خلاف زنگ بر های موجود در بازار به نام های اسپری زنگ بر و روان کننده WD-40 و یا اسپری زنگ شوی WD-40 که بر پایه روغن و نفت می باشند، اسپری زنگ بر نیولیش و محلول زنگ بر نیولیش بر پایه آب می باشند و در ساخت آن از هیچ یک از حلال های نفتی استفاده نشده است. همچنین در ساخت مایع زنگ بر نیولیش از هیچ یک از اسید های معدنی استفاده نشده است که مهمترین آن ها اسید جوهر نمک می باشد که در حال حاضر به عنوان اسید زنگ بر رایج می باشد که مضرات مرتبط با خود را دارد.

اسپری زنگ شوی یا اسپری از بین برنده زنگ زدگی نیولیش غیر آتشگیر و بدون حلال های نفتی می باشد که باعث خواهد شد قطعه و وسیله آشپزخانه و یا هر وسیله ای که نباید چرب شود بسیار مهم می باشد.

قطعاتی مانند استیل آسانسور و یا کابین آسانسور که نباید چرب شوند و فقط زنگ زدگی ها از روی استیل باید پاک شوند مهم می باشد، زیرا تمیز کردن مرحله نهایی بسیار راحت تر می باشد و نیازی به استفاده از چربی زدا بعد از اسپری کردن زنگ بر نیولیش و از بین بردن زنگ زدگی قطعه استیل نمی باشد.

برای از بین بردن زنگ زدگی زیاد سر شعله چدن گاز و یا قطعاتی که زنگ زدگی زیاد دارند و زنگ آن ها ضخیم شده است بهتر است از مایع زنگ بر نیولیش ویژه غوطه وری استفاده کنید بدین صورت که تمام قطعات را داخل یک ظرف گذاشته و مایع زنگ بر نیولیش را روی قطعات ریخته و چند ساعت فرصت دهید تا زنگ زدگی ها تمیز شود و برای تسریع در فرآیند از بین بردن زنگ زدگی از یک مسواک نرم استفاده کنید و در پایان هم قطعه مورد نظر را آبکشی نمایید و اگر روغن چرخ خیاطی دارید برای جلوگیری از زنگ زدگی دوباره قطعه مورد نظر را چرب کنید.

البته چرب کردن قطعه مورد نظر در صورتی امکان پذیر است که قطعه در معرض شستشو قرار نداشته باشد.

اسپری زنگ بر نیولیش برای رفع زنگ زدگی چدن و انواع قطعات چدنی کاربرد دارد و اگر زنگ زدگی  چدن زیاد و ضخیم می باشد بهتر است از محلول از بین برنده زنگ زدگی نیولیش که به صورت 4 لیتری می باشد استفاده نمایید.

زنگ زدایی دم باریک با زنگ بر نیولیش

زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. امروزه در بسیاری از منازل و مکانیکی ها ابزارهای قدیمی و دست دوم وجود دارد که در اثر گذشت زمان و قرار داشتن در شرایط نامناسب ، زنگ زده و زیبایی و کارایی خود را از دست...
زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری

زنگ بر آهن زنگ بری آچار و ابزار آلات به روش غوطه وری با نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ بر آهن  زنگ بری آچار و ابزار آلات و از بین بردن زنگ فلز به روش غوطه وری با مایع زنگ بر نیولیش توضیح می دهیم. با توجه به وجود آچار، ابزارآلات، مته، قیچی، انبردست، آچار فرانسه، آچار زنگ زده و یا وسایلی که پایه آنها از آهن ساخته شده و یا ترکیبی...
زنگبری و نوسازی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره ی از بین بردن زنگ زدگی زنجیر، چرخ دنده، میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. زنجیر های صنعتی، زنجیر موتور سیکلت، زنجیر دوچرخه و چرخ دنده ها یکی از مهم ترین قطعات در صنایع مختلف از جمله کشاورزی،...
زنگ بر تیغه علم علامت محرم نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن...
تمیز کننده رسوب زنگ زدگی و محلول شستشوی رادیاتور ماشین

تمیز کننده رسوب زنگ زدگی و محلول شستشوی رادیاتور ماشین نیولیش

شستشوی رادیاتور ماشین، تمیز کردن رسوب و شستشوی زنگ آهن رادیاتور، رفع زنگ زدگی رادیاتور ماشین، زنگ زدایی رادیاتور ماشین، رسوب زدایی رادیاتور خودرو و رفع زنگ زدگی رادیاتور بخاری ماشین، مایع جرم گیر رادیاتور، از نگرانی های دارندگان خودرو های سبک و سنگین می باشد که در...