در این نوشته درباره ی زنگ بر آهن  زنگ بری آچار و ابزار آلات و از بین بردن زنگ فلز به روش غوطه وری با مایع زنگ بر نیولیش توضیح می دهیم. با توجه به وجود آچار، ابزارآلات، مته، قیچی، انبردست، آچار فرانسه، آچار زنگ زده و یا وسایلی که پایه آنها از آهن ساخته شده و یا ترکیبی از آلیاژهای آهن با کروم ،منگنز،مولیبدن ،مس و… می باشد که زنگ بر آهن و یا مایع زنگ بر نیولیش بدون اسید وجوهر نمک می باشد.

زنگ زدن، زنگ زدگی، زنگ استیل، زنگ فلز و یا به عبارت دیگر اکسیداسیون فلزات مختلف رخدادی است غیر قابل اجتناب که این اتفاق به علت عدم وجود لایه های محافظ ، آبکاری نامناسب قطعات و ابزار آلات ، قرار گرفتن قطعات در محیط های اسیدی که باعث تشدید روند زنگ زدگی می شود و همچنین عدم نگهداری در شرایط نامناسب محیطی و… می باشد که زنگ بر آهن نیولیش و استفاده از مایع زنگ بر نیولیش اجتناب ناپذیر می باشد.

با توجه به این که انواع آچار و ابزار دستی در اثر کارکرد به ندرت خراب و قابل دور انداختن هستن می توان با استفاده از فرآیند زنگ بری و زنگ بر نیولیش که کار ساده ای می باشد کارایی و زیبایی را به این ابزارآلات که روزمره با آن سر وکار داریم برگردانیم و ابزارآلات قدیمی خانگی و صنعتی را به چرخه ی استفاده برگردانیم.

افرادی قطعات و ابزارهایی را دارند که به علت نگهداری در شرایط محیطی نامناسب، عدم زنگ بری، استفاده از مایع زنگ بر آهن اسیدی و یا گذشت زمان دچار زنگ زدگی شده است حال این افراد می خواهند این قطعات را نوسازی کرده و به فروش برسانند ویا دوباره استفاده کنند.

در کنار فرآیند زنگ زدایی و زنگ بری و از بین بردن زنگ زدگی استیل، آهن و ابزار، این نکته بسیار مهم است که آسیبی به آلیاژهای به کار رفته در این ابزارآلات وارد نشود  که مایع زنگ بر نیولیش ویژه غوطه وری می تواند گزینه مطمئنی برای حذف انواع آلودگی های به  وجود آمده روی انواع ابزارآلات مختلف باشد.

مایع زنگ بر نیولیش و زنگ بری با نیولیش دو مزیت مهم را داراست :

اول اینکه این مایع زنگ بر نیولیش مانند اسیدهای معدنی(هیدروکلریک اسید یا جوهرنمک، فسفریک اسید، سولفوریک اسید)  باعث ایجاد خوردگی روی فلز، آهن و استیل نمی شود و به هیج وجه فلز پایه را در داخل خود حل نمی کند و آسیبی به آبکاری کروم، نیکل و استیل آچار، مته، لوله زنگ زده، ابزار دست دوم، پیچ گوشتی، پیچ زنگ زده، دوسو و چهار سو وارد نمی کند.

دوم اینکه مایع زنگ بر نیولیش دارای فرمولاسیون پایه آب بوده و به طور کامل بدون بو می باشد و در فرمولاسیون مایع زنگ بر نیولیش از جوهر نمک استفاده نشده است و هنگام فرآیند زنگ زدایی، زنگ بری و از بین بردن زنگ زدگی هیچ گونه گازی منتشر نمی شود و کاربرهای خانگی به راحتی می توانند در محیط بسته از آن استفاده کنند.

مهمترین نکته ای که در رابطه با مایع زنگ بر نیولیش ویژه غوطه وری و زنگ بری با نیولیش وجود دارد این است که  pH  مایع زنگ بر نیولیش نزدیک به 7 بوده و کمترین اثر جانبی مضر روی دست انسان و فلزات را دارد .

نتیجه:

با توجه به تاثیر اسید های معدنی و اسید های هالوژن دار که به هر حال می توانند سطح فلزات را اکسید کرده و شرایط شروع سریع خوردگی را فراهم نمایند و این اسید ها، جوهر نمک و اسید شویی بر خلاف مایع پاک کننده زنگ آهن نیولیش و زنگ بر نیولیش، آلیاژهای مختلف را در خود حل می کنند و به سرعت باعث زنگ زدگی سطح آلیاژ و یا فلز آهن می شوند.

یکی از نشانه های اکسیداسیون سریع سطح فلز، آهن و استیل تغییر رنگ آن و به وجود آمدن زنگ آهن به رنگ زرد در سطح آهن می باشد.

از بین بردن زنگ زدگی آچار و ابزارآلات با اسید زنگ بر آهن  یا جوهر نمک که در بازار رایج است با هر غلظت و در تمام درجه حرارت ها  روی روکش های انواع قطعات صنعتی که عمدتا از جنس کروم ، نیکل، مس، منگنز و.. می باشند اثر حل کنندگی دارند.

همچنین اسید زنگ بر آهن ها می تواند اثر خوردگی روی آلیاژهایی که قطعات مختلف صنعتی از این آلیاژ ها ساخته شده اند مانند برنج، روی، آنواع فولاد های کربنی ، استیل و … تاثیر گذاشته و کارایی قطعه را کم و یا از بین ببرند و یا به اصطلاح از آلیاژ فلز و یا قطعه کم کنند.

پس از فرآیند زنگ زدایی و از بین بردن زنگ آهن با مایع زنگ بر نیولیش و یا اسپری زنگ بری نیولیش، استفاده از پولیش فلز نیولیش، قطعه و ابزار  شما را براق و صیقلی خواهد کردو به حالت اولیه نزدیک می کند.

چرا نباید از فروکلین و جوهرنمک برای زنگ بر آهن استفاده کرد؟

اسیدشویی یا زنگ بر آهن اسیدی، زنگ شویی با جوهرنمک، اسید اگزالیک، فروکلین و اسید های معدنی به محض تماس با فلزات مختلف و آهن، باعث می شوند سطح این فلزات به سرعت اکسید شود و خورندگی و زنگ زدگی از همان ناحیه شروع می شود.

تماس جوهرنمک، فروکلین، سولفوریک اسید، نیتریک اسید و اسیدها با فلزاتی همچون آلومینیوم باعث تخریب و آسیب جدی به این نوع فلز می شود و اگر قطعه پلاستیکی، پلیمری و لاستیکی هم به قطعه زنگ زده متصل باشد و زنگ بر آهن اسیدی با این قطعات تماس پیدا کنند باعث حل شدن و از دست دادن خواص فیزیکی و شیمیایی این قطعات پلیمری خواهند شد.

زنگ بر فلزات

فلز ماده ای است که وقتی تازه تولید میشود صیقل می یابد یا خرد می شود. ظاهری براق دارد و جریان الکتریکی و گرما را به خوبی هدایت می کند. فلزات یا چکش خوار هستند یا شکل پذیر. فلزها می توانند عناصر شیمیایی مانند آهن از آلیاژ هایی مانند فولاد ضد زنگ یا ترکیبات مولکولی مانند نیترید گوگرد باشند. اصطلاح فلز به طور گسترده تری اشاره دارد به تمام عناصر شیمیایی یک ستاره که از هلیوم سنگین تر است.

زنگ بر آهن، مایع پاک کننده زنگ آهن یا زنگ بر فلزات نیولیش برای زنگ بری کردن صفحه های استیل، ورق های استیل، از بین بردن زنگ زدگی پیچ و مهره و نیز انواع قطعات استیل دارای کاربرد است.

تمیز کردن و از بین بردن زنگ و زنگ زدگی ابزارآلات طیف گسترده ای را در می گیرد.

امروزه کاربرد فلز آهن در ساخت انواع ابزار و یراق آلات بسیار گسترده می باشد و طیف گسترده ای از افراد با وسایل آهنی و انواع قطعات آهنی کار می کنند.

با توجه به کاربرد انواع قطعات و ابزار های آهنی در خانه و صنعت، لزوم نگهداری از این ابزارآلات و استفاده مجدد از آن ها ضروری می باشد.

 

 

 

مایع زنگ بر نیولیش غوطه وری

از بین بردن زنگ زدگی استیل با مایع زنگ بر و اسپری زنگ بر نیولیش

در این دانستنی به زمان و فرآیند از بین بردن زنگ زدگی استیل با اسپری زنگ بر نیولیش و مایع زنگ بر نیولیش می پردازیم. به دلیل وجود زنگ زدگی های سخت و ضخیم که طی سالیان روی انواع استیل و قطعات ساخته شده از استیل، قطعات استیل و استیل صنعتی ایجاد می شود، این قطعات کارایی و...
درباره ی زنگ بر نیولیش

در مورد زنگ بر نیولیش

 فرمولاسیون و ترکیبات اسپری زنگ بر نیولیش با مایع مخصوص غوطه وری نیولیش متفاوت هستند به همین علت نباید اسپری زنگ بر را برای موارد غوطه وری استفاده نمود. در مورد زنگ بر نیولیش باید گفت که این زنگ بر ها در دو مدل اسپری زنگ بر و مایع زنگ بر ساخته و فرموله شده اند. اسپری...
زنگ بری دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره از بین بردن زنگ زدگی و نوسازی دیسک خودرو و توپی چرخ با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. یکی از اجزای مهم در سیستم نگهداری خودرو و به دنبال آن تضمین کننده ایمنی سرنشینان، دیسک خودرو می باشد. هنگامی که خودرو به حرکت در می...
معرفی اسپری زنگبر نیولیش

معرفی اسپری زنگ بر نیولیش

در این دانستنی  به معرفی اسپری زنگ بر نیولیش می پردازیم. با توجه به وجود عواملی همچون رطوبت ، اکسیژن و هوا، هر قطعه و یا وسیله ای که در آن آلیاژ پایه آهن به کار رفته است مانند انواع فولاد و استیل و یا روکش آبکاری که در معرض آسیب بوده است در اثر شرایط محیطی و با گذشت...
پولیش فلز سطوح آبکاری شده به خصوص استیل آسانسور

پولیش استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور با پولیش فلز نیولیش

یکی از کاربردهای پولیش فلز نیولیش و پولیش استیل آسانسور نیولیش، براق کردن استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور می باشد. امروزه با توجه به وجود ساختمان های بلند و لزوم به کارگیری جابه جایی انسان و بار در ساختمان های اداری و مسکونی، آسانسور یکی از قسمت های مهم در...
زنگ زدایی دم باریک با زنگ بر نیولیش

زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این نوشته درباره ی زنگ زدایی و نو کردن دم باریک با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. امروزه در بسیاری از منازل و مکانیکی ها ابزارهای قدیمی و دست دوم وجود دارد که در اثر گذشت زمان و قرار داشتن در شرایط نامناسب ، زنگ زده و زیبایی و کارایی خود را از دست...
نوسازی قسمت های فلزی موتور سیکلت با اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

بازسازی موتور سیکلت با نیولیش

در این دانستی بازسازی موتور سیکلت و نوسازی قسمت های فلزی موتورسیکلت را با اسپری زنگ بر نیولیش، مایع زنگ بر نیولیش، موتو پولیش نیولیش و موتو متال نیولیش شرح می دهیم. زنگ زدگی و اکسیداسیون فلزات یکی از معضلات جدی در انواع وسایل نقیله از جمله موتور سیکلت ها می باشد و...
زنگبری و نوسازی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر چرخ دنده میل سوپاپ شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره ی از بین بردن زنگ زدگی زنجیر، چرخ دنده، میل سوپاپ و شاتون به روش غوطه وری با مایع زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. زنجیر های صنعتی، زنجیر موتور سیکلت، زنجیر دوچرخه و چرخ دنده ها یکی از مهم ترین قطعات در صنایع مختلف از جمله کشاورزی،...
براق کننده استیل آسانسور

براق کننده استیل آسانسور نیولیش

اهمیت به براق کردن و برق انداختن استیل آسانسور، براق کننده استیل آسانسور و نیز جلا دادن و پاک کردن سیاهی استیل، لکه های روی استیل و داخل کابین آسانسور، درب استیل آسانسور و نیز از بین بردن زنگ زدگی استیل و قطعات استیل در ساختمان ها رو به افزایش است. در اثر عوامل محیطی...
زنگ بر تیغه علم علامت محرم نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن...