یکی از کاربردهای پولیش فلز نیولیش و پولیش استیل آسانسور نیولیش، براق کردن استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور می باشد. امروزه با توجه به وجود ساختمان های بلند و لزوم به کارگیری جابه جایی انسان و بار در ساختمان های اداری و مسکونی، آسانسور یکی از قسمت های مهم در این مکان ها می باشد که زیبایی صفحه ها و استیل ظاهری داخل کابین آسانسور در اثر رفت و آمد و گذشت زمان کاهش یافته و عناصر داخلی آن جلوه اولیه را نخواهند داشت و استفاده از پولیش استیل آسانسور و براق کردن استیل از اولویت های نگهداری استیل آسانسور می باشد .

یکی از قسمت های اصلی تزیینی داخل اتاق آسانسور ترکیبی از آلیاژهای استیل می باشد که با توجه به کیفیت استیل به کار رفته که به دو مدل استیل بگیر و استیل نگیر تقسیم می شود می توان با پولیش استیل آسانسور هر گونه خط و خش ، سیاهی و زنگ زدگی را از روی سطح استیل بزداییم و سطح آن را براق و صیقلی نماییم.

با توجه به هزینه و دشواری تعویض صفحات آبکاری شده، استیل مات داخل اتاق آسانسور، درب آسانسور و صفحه کلید آسانسور در آسانسورها، پولیش استیل آسانسور یا پولیش فلز نیولیش قادر خواهد بود که خط و خش ها، ماتی سطح استیل، لکه ها، سیاهی ها و زنگ زدگی هایی که روی استیل به وجود می آید را از بین ببرید که این عمل را می توانید با پولیش استیل آسانسور نیولیش و برق انداختن استیل به کمک دستمال مرطوب و نرم انجام دهید.

فولاد ضد زنگ می تواند زنگ بزند؟

اصطلاح فولاد ضد زنگ اغلب ما را گمراه می کند بنابراین به اشتباه معتقدیم که محصولات فولادی ضد زنگ، تحت هیچ شرایطی و در هر زمانی دچار مشکل خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند و در نتیجه نیازی به از بین برن زنگ زدگی استیل ندارند. در متن زیر اکنون تحلیل خواهیم کرد که چه زمانی و چرا فولاد ضد زنگ و استیل می‌تواند دچار خوردگی شود و چه نوع اقداماتی می‌تواند از این امر جلوگیری کند.

در ابتدا باید گفت که فولاد های ضد زنگ نیز می توانند زنگ بزنند با این حال فولادهای ضد زنگ در شرایط معمولی و در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند زیرا حاوی کروم هستند. اگر این عنصر به مقدار کافی در آلیاژ استیل آسانسور وجود داشته باشد و در معرض اثرات اکسیداتیو اسیدها ، قلیایی ها ، آب و هوا و سایر عوامل محیطی قرار گیرد، یک لایه بسیار نازک آنگستروم از اسید اکسید کروم تشکیل خواهد شد.

این نسبت های کروم باید به طور مساوی در ترکیب شیمیایی مواد توزیع شود تا مقاومت فولاد ضد زنگ به آنها بدهد.  بنابراین هنگامی که سطح فولادی ضد زنگ در معرض بار تهاجمی قرار می گیرد و کروم کافی برای ایجاد و حفظ لایه اکسید وجود نداشته باشد، زنگ زدگی ایجاد می شود و لزوم استفاده از زنگ بر استیل و پولیش استیل آسانسور  ایجاد می شود.

اسپری زنگ بر استیل نیولیش و پولیش فلز نیولیش می تواند راه حل مناسبی برای از بین بردن زنگ زدگی استیل، پولیش استیل آسانسور و براق کننده استیل باشد.

 

استیل فولاد ضد زنگ چه زمانی زنگ می زند؟

زنگ زدگی روی سطح فولاد ضد زنگ در اثر آسیب به لایه محافظ اکسید کروم ایجاد می گردد. در حین تولید محصولات فولادی ضد زنگ آسیب به لایه محافظ اغلب به دلیل استرس حرارتی و یا مکانیکی مانند جوشکاری و سنگ زنی ایجاد می شود بنابراین سطوح تعمیر شده می تواند در برابر زنگ زدگی مستعد باشند و بازسازی و نگهداری دقیق این وسایل ضروری است.

شرایط دیگری که در آن زنگ زدگی روی فولاد ضد زنگ ایجاد میشود تماس احتمالی با فولاد کربن معمولی است. هنگام کار با مواد و محصولات با فولاد ضد زنگ مهم است که اطمینان حاصل شود که آنها با هیچ فولاد معمولی تماس ندارند. به عنوان مثال هنگام کار در صنعت ساختمان باید دقت شود که هیچ ذره ای از فولاد ساختمانی با سطح فولاد ضد زنگ در تماس نباشد.

زنگ ها می توانند به سطح ضد زنگ بچسبند و سپس منجر به منابع کوچک زنگ زدگی شوند که این زنگ زدگی را می توان با موادی که مخصوص تمیز کردن روی فولاد است پاک نمود که این مهم با اسپری از بین برنده استیل یا اسپری زنگ بر نیولیش میسر خواهد بود. اگر سطح به درستی تمیز نشود، زنگ زدگی نیز می‌تواند در زیر کثیفی های طولانی‌تر که پاک نشده اند ایجاد شود. بنابراین توصیه می شود که سطوح فولادی ضد زنگ را پس از پردازش و استفاده، کاملاً تمیز نمایید و به صورت درست در طول چرخه عمر خود نگهداری کنید.

با استفاده از پولیش فلز نیولیش یا  پولیش استیل آسانسور نیولیش در نگهداری و چرخه عمر استیل به زیبایی، براق کردن استیل و برق انداختن استیل آسانسور کمک خواهد شد.

 

نحوه برق انداختن استیل آسانسور و پولیش استیل آسانسور و از بین بردن زنگ زدگی استیل آسانسور

از مواد از بین بردن زنگ زدگی حاوی کلر(جوهر نمک یا هیدروکلریک اسید)، اسیدها و مواد قلیایی نباید در فرآیند از بین بردن زنگ زدگی و برق انداختن قسمت های استیل آسانسور، پولیش استیل آسانسور و تجهیزات آن استفاده کرد زیرا این مواد می توانند به لایه اکسید محافظ حمله کرده و آنها را از بین ببرند.

اگر فولاد ضد زنگ تحت تاثیر خوردگی قرار گرفته باشد روش هایی برای از بین بردن زنگ زدگی و پولیش استیل آسانسور وجود دارد. با خرید اسپری زنگ بر نیولیش و خرید پولیش فلز نیولیش می توانید بدون آسیب به رنگ سطوح و لایه کروم، فرآیند از بین بردن زنگ زدگی استیل و براق کردن و پولیش استیل آسانسور را تسهیل کنید.

همچنین با محلول زنگ بر نیولیش می توانید بدون آسیب به سطح فلز، ورق های استیل، آبکاری، سیم های بکسل و تجهیزات فلزی آسانسور را زنگ زدایی نمایید.

 

چرا مهم است که استیل آسانسور یا فولاد ضد زنگ، زنگ نزند؟

زنگ زدگی شدید و عمیق باعث سوراخ شدن، ترک خوردن و شکاف در فولاد شده و خواص مکانیکی آن را تغییر میدهد و آن را شکننده تر می کند. عنصر آلیاژی اصلی در فولاد ضد زنگ، کروم می باشد(12% تا 20%) و همچنین عناصری نظیر تیتانیوم، نیکل و مولیبدن برای بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی به آلیاژ اصلی اضافه می شوند. گریدهایی از فولاد های ضد زنگ عبارتند از.

AISI 430, AISI 304 and AISI 316 / 316L

گریدهای از فولاد های ضد زنگ

فولاد گرید  AISI 430:

این گرید یک فولاد ضد زنگ کروم -آهن کم کربن است که نیکل ندارد و بنابراین واکنشهای اکسیداتیو میتواند در زمان بسیار کوتاهی با این نوع فولاد رخ دهد. بنابراین کاربرد این ماده نسبتا محدود است.

 فولاد گرید AISI 304:

احتمالا رایج ترین نوع فولاد در این خانواده است و حداقل 17.5 درصد کروم و 8 درصد نیکل دارد. این محتوای نیکل، تشکیل یک لایه اکسید روی سطح را تضمین می کند که به فولاد مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی می دهد و آن را در برابر طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی مقاومت می‌کند این ویژگی این نوع از فولاد آن را قادر می سازد تا در بسیاری از زمینه ها مانند معماری و صنعت ساختمان، صنایع غذایی، صنعت ساخت و ساز، دستگاه ها و تجهیزات مکانیکی، ساخت وسایل نقلیه، محصولات بهداشتی و پذیرایی لوازم خانگی و… مورد استفاده قرار گیرد.

با استفاده از پولیش فلز نیولیش یا پولیش استیل  آسانسور نیولیش می توان استیل مرتبط با این صنایع را براق و صیقلی نمایید.

فولاد گرید  AISI 316 / 316L:

یکی از انواع ساختارهای کریستالی فولاد است که به دلیل وجود نیکل (حداقل ۱۰ درصد) و مولیبدن (حداقل دو درصد) در برابر زنگ زدگی مقاوم است. بنابراین این ماده برای استفاده در محیط هایی که عوامل تهاجمی خاصی مانند استرس شیمیایی ، آب دریا ، شرایط آب و هوای نامناسب و…  وجود دارد توصیه می شود.

 این نوع گرید از فولاد در صنعت معماری و ساخت و ساز برای پروژه های نزدیک دریا با نمک بالا که از نظر کیفیت مواد بالا هستند تقاضای بالاتری دارد و همچنین در مقادیر زیادی در صنایع دارویی و پزشکی یافت می‌شود. این نوع گرید از فولاد نیز در مخازن، سیلوها و کانتینر ها و ساخت قایق های بادبانی و کشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه ی پولیش استیل آسانسور و برق انداختن استیل آسانسور و از بین بردن زنگ زدگی استیل با نیولیش

ابتدا سطح استیل را از هرگونه آلودگی تمیز و پاک کنید در مرحله ی بعد اگر استیل آسانسور دچار زنگ زدگی شده است، برای از بین بردن زنگ زدگی استیل  باید با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش و به کمک یک مسواک یا برس نرم همزمان اسپری و مسواک کنید و این کار را تا زمانی که زنگ زدگی استیل از بین برود ادامه دهید.

نکته ای که در رابطه با اسپری زنگ بر نیولیش وجود دارد این است که اسپری از بین بردن زنگ زدگی استیل نیولیش بدون اسید، پایه آب، بدون بو و غیرآتشگیر می باشد و با آب قابل شستشو می باشد.

بعد از بین بردن زنگ زدگی استیل و تمیز کردن سطح استیل نوبت به براق کردن استیل می رسد. ابتدا بطری حاوی مایع پولیش استیل آسانسور نیولیش را به خوبی تکان دهید و سپس به مقدار مناسب پولیش استیل آسانسور نیولیش را روی استیل بریزید و به کمک یک پارچه ی نرم و خیس شروع به مالیدن پولیش استیل آسانسور نمایید. بهتر است این مالیدن به شکل دایره ای و چرخشی در سطح استیل انجام گیرد تا به سطح براق و صیقلی دست پیدا کنید. در پایان با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز دیگر سطح استیل را خشک و پاک نمایید.

نکته ی خیلی مهم

پولیش استیل آسانسور نیولیش در حالت کلی برای استیل های مات طراحی و ساخته شده است اما این محصول را می توان برای استیل های آیینه ای و آبکاری شده نیز استفاده کرد و این کار را فقط زمانی می توان انجام داد که سطح آیینه ای استیل و آبکاری شده استیل به شدت آسیب دیده باشد و و دارای خط و خش های بسیار زیادی باشد.

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی با اسپری زنگ بر نیولیش

مدت زمان از بین بردن زنگ زدگی وسایلی مانند لولا، قفل کتابی، زنجیر،علامت، تیغه محرم، علم، چدن، فلز، آهن، استیل، سینک ظرفشویی، چدن گاز، استیل آسانسور، شیرآلات، رادیاتور وشوفاژ، سنگ گرانیت، آچار، آچار فرانسه، لولای کابینت، دستگیره، چارچوب درب، وسایل برنجی و مسی، عتیقه،...
زنگ بری دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی دیسک خودرو با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش

در این دانستنی درباره از بین بردن زنگ زدگی و نوسازی دیسک خودرو و توپی چرخ با استفاده از اسپری زنگ بر و پولیش فلز نیولیش توضیح می دهیم. یکی از اجزای مهم در سیستم نگهداری خودرو و به دنبال آن تضمین کننده ایمنی سرنشینان، دیسک خودرو می باشد. هنگامی که خودرو به حرکت در می...
براق کننده استیل آسانسور

براق کننده استیل آسانسور نیولیش

اهمیت به براق کردن و برق انداختن استیل آسانسور، براق کننده استیل آسانسور و نیز جلا دادن و پاک کردن سیاهی استیل، لکه های روی استیل و داخل کابین آسانسور، درب استیل آسانسور و نیز از بین بردن زنگ زدگی استیل و قطعات استیل در ساختمان ها رو به افزایش است. در اثر عوامل محیطی...
زنگ بر تیغه علم علامت محرم نیولیش

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر علامت محرم

از بین بردن زنگ زدگی زنجیر عزاداری، زنجیر محرم، علامت محرم، تیغه، علم محرم، وسایل محرم، زره، شمشیر و کلاهخود که از نمادهای بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا است، هر ساله با آغاز ماه محرم از دغدغه های اصلی صاحبان هیئت های عزاداری می باشد. به علت قدمت بالا و ارزشمند بودن...